مشخصات و قیمت تلویزیون‌های اندرویدی سونی

نویسنده:

۱۱:۴۷:۳۵

شرکت سونی طی هفته جاری مشخصات فنی، زمان عرضه و قیمت تلویزیون‌های جدید خود یعنی تلویزیون‌های اندرویدی 4K UHD را منتشر کرد. سری جدید تلویزیون‌های سونی در ۱۰ مدل مختلف عرضه می‌شود که از سایز ۴۳ اینچی با قیمت ۱۳۰۰ دلار شروع شده و تا سایز ۷۵ اینچی با قیمت ۸۰۰۰ دلار بالا می‌رود.

بهره‌گیری از اندروید در تلویزیون، مهم‌ترین اقدام شرکت سونی طی سال گذشته محسوب می‌شود و با عرضه این تلویزیون‌ها، پلت‌فرم جدیدی به جمع تلویزیون‌های هوشمند اضافه می‌شود که دارای تعداد زیادی از فناوری‌های گوگل است. ویژگی‌های جدید در این تلویزیون‌ها عبارت‌اند از امکان انداختن تصویر گوشی هوشمند اندرویدی روی تلویزیون و قابلیت پخش محتوا از دستگاه اندرویدی یا iOS که عملکردی شبیه Google Chromecast محسوب می‌شود. قابلیت‌های دیگر این تلویزیون‌ها عبارت‌اند از جستجو از طریق صدا، انجام بازی‌های پلی‌استیشن، دسترسی به Google Play و غیره.

از نظر بهبود تصویری، تمام تلویزیون‌های جدید از جدیدترین موتور پردازشگر X1 سونی بهره می‌برند که برای افزایش کنتراست طراحی شده و تعهدات سونی برای گسترش طیف رنگی و ارائه روشنایی بهتر را یک گام به جلو می‌برد. علاوه بر این، تلویزیون‌های ۵۵ اینچ به بالای سونی از صفحه‌نمایش Triluminous این شرکت بهره می‌برند که طبق ادعای سونی، بیشترین طیف رنگی را تاکنون ارائه می‌دهد و رنگ‌ها را به صورت فعال اصلاح می‌کند تا خالصی رنگ را برای دستیابی به محتوای دقیق‌تر کاهش دهد.

تلویزیون‌های امسال سونی با برخورداری از به‌روزرسانی شبکه در تابستان، اولین تلویزیون‌های سونی خواهند بود که High Dynamic Range‌ ارائه می‌دهند؛ HDR یک فناوری هیجان‌انگیز جدید است که برای افزایش درخشندگی روشنایی در روشن‌ترین صحنه‌ها و تیره کردن سطح سیاهی برای ایجاد کنتراست چشمگیر طراحی شده است. HDR تنها در دو مدل برتر، X930C ۶۵ اینچی و X940C ۷۵ اینچی ارائه می‌شود. شرکت سونی برای تولید محتوای HDR با Netflix و Amazon همکاری می‌کند.

علاوه بر این، تلویزیون‌های جدید دارای سرویس بازی Playstation Now خواهند بود و به کاربران اجازه می‌دهند تا بازی‌های پلی‌استیشن ۳ را مستقیماً روی تلویزیون بیندازند و از طریق کنترل‌‌های Dualshock 4 که به صورت مجزا به فروش می‌رسد، بازی کنند. همچنین این تلویزیون‌ها یک سری اپلیکیشن محبوب از Netflix و YouTube گرفته تا PBS و iHeartradio و بازی‌های و اپلیکیشن‌هایی از Google Play ارائه خواهند داد.

همچنین تلویزیون‌ جدید X900C سونی، نازک‌ترین تلویزیون‌ LED‌ جهان محسوب می‌شود که تنها ۲ اینچ ضخامت دارد.

 

برگرفته از
4K UHD
لینک کوتاه