بررسی فوت و فن: Samsung Galaxy S6، محصولی غیر منتظره

نویسنده:

۰۱:۳۶:۰۶

 
از آغاز جنگ اسمارتفونها همیشه برخی حقایق لایتغیر درباره تلفنهای هوشمند سامسونگ صدق میکردهاند: آنها از پلاستیک سست و بیدوام ساخته میشدند. دوربینشان هیچگاه توان رقابت جدی با سامسونگ را نداشت. و نرمافزارهای جانبیشان معمولا زشت و ناهنجار بودند.
 
اما با عرضه گلکسی S6 و S6 Edge داستان کاملا تغییر کرده و حقایق ازلی در حال تغییر بوده و ابدی نیستند. با شجاعت میتوان گفت که: موبایلهای جدید سامسونگ دوست داشتنیاند، حتی شاید بیشتر از آیفون ۶. البته نمیتوان منکر این نکته بود که سامسونگ این بار هم نه تنها آماده حمله به اپل شده، بلکه همچون همیشه چیزهایی را از آیفون به عاریت گرفته و حتی برخی قابلیتها و طراحیهای آیفون را نیز به خوبی کپی کرده است. 
 
مدتها است که گلکسیهای جدید خانواده سامسونگ هیچ ایده نوینی را برای تکامل تلفنهای هوشمند عرضه نکردهاند. بلکه هرچیزی که دارند، از دیگر اعضای موثر اتحادیه تلفنهای هوشمند به عاریت گرفته اند. قابلیتهایی چون ضدآب بودن، طراحی باتری و حافظه جانبی قابل تعویض و… توسط دیگران ابداع شده و توسط سامسونگ استفاده شده یا تکمیل شدهاند. و البته سامسونگ همیشه نیاز به دورههای فشرده آموزشی در زمینه نرمافزار داشته که در آن اهمال ورزیده است.
 
اما با برخی تغییرات و بهبودهای چشمگیر، اکنون سامسونگ به جایگاهی رسیده که اسمارتفون تازه خانواده گلکسی با قدرت  پا به جایگاهی بالاتر از دیگر ابزارهای اندرویدی و حتی آیفون میگذارد. تا جایی که برخی طرفداران تعصبی و قدرتمند آیفون ۶ آرزو میکنند که ای کاش نمایشگر بهتر، دوربین شفافتر یا شارژ سریعتر گلکسی اس ۶ را در اختیار داشتند.
 
طراحی
شاید دور از انصاف نباشد که بگوییم دلیل جذابیت گلکسی جدید (به خصوص مدل سفید آن) جمع آوری و تلفیق تمام خصوصیات دست اول تاریخچه آیفون در یک محصول است.
 
همه افرادی که یک بار گلکسی اس۶ سامسونگ را در دست گرفتهاند سوال کنید، اولین پاسخشان تایید مواجهه با یک موبایل مستحکم و با ثبات است. این میتوان فصلی برانگیزاننده و گیرا در طراحی صنعتی هر کارخانهای باشد، اما برای سامسونگ که همیشه در طراحی رویکرد «به اندازه کافی خوب» را دنبال کرده، اهمیت بیشتری مییابد. در حال حاضر واقعا نمیتوانید اسمارتفون اندرویدی دیگری را بیابید که از لحاظ سخت افزار و طراحی برتر و اعلاتر از Galaxy S6 باشد. 
 

 

بخش جلویی این ابزار زیبا و کارآمد در قبضه یک پنل ۵.۱ اینچی Super AMOLED است که کمی بعد بیشتر به آن خواهیم پرداخت.  پخهای اطراف نمایشگر  به شکل مهیجی نازکتر شدهاند و این موضوع در گلکسی اس۶ معمولی بیشتر به چشم میخورد. بر روی نمایشگر هم یک گوریلا گلس ۴ با قدرت فراوان ایستاده  و از آن محافظت میکند. این محافظ در لبهها اندکی خمیده شده و با نوار آلومینیومی دور گوشی ملاقات میکند. بله، این بخش کاملا فلزی است و برخلاف قبل دیگر خبری از نوار پلاستیکی با رنگ کروم نیست. از آنجایی که در طراحی تازه، هیچ فاصلهای میان لبه شیشه و فلز دور آن نیست، ظاهری بسیار ارزشمند و کارآمد به اس ۶ بخشیده است. برخلاف برخی محصولات بازار که یک کارت ویزیت مقوایی به راحتی در این فاصله جای می گرفت، میان شیشه و فلز گلکسی اس ۶ حتی یک ورق نازک کاغذ هم جای نمیگیرد.
 
بخش پشتی اس ۶ هم دیگر مانند قبل باز نمیشود  و همانند نمایشگر با گوریلا گلاس ۴ پوشانده شده. لبههای این بخش هم خمیده و اندکی نازک شده تا به خوبی با نوار آلومینیومی همنشین شود. البته برخی مشتریان احساس منفی بسیار بدی درباره استفاده از موبایلهای پشت شیشهای دارند. این هم بخش دیگری آماده شکستن است! بله، مطمئنا، اما  نتیجه این خطر هم، در اختیار داشتن محصولی بسیار عالی است که حس ارزشمندی و لوکس بودن را منتقل میکند و همچنین سیگنالهای موبایلی بسیار با کیفیتتر و قویتر از همسانان بدنه فلزی دارد. و البته شارژ بیسیم را هم به شکل قابل قبولی به اجرا درآورده است.
 
در پشت این تلفن هوشمند همچنین امکاناتی چون فلش، سنسور ضربان قلب و یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی را هم خواهید دید. قوز روی دوربین تنها چند میلیمتر بالاتر از بدنه دوربین قرار گرفته، که در ابزارهای سامسونگی امری معمولی است.  البته بدنه پشتی شیشهای هم باعث شده تا هر تلاشی برای مخفی کردن دوربین بزرگ در پشت بدنه، ناموفق باشد.  البته این امر هیچ خللی در کیفیت کارکرد و البته طراحی ناب اس ۶ وارد نمی کند. اما شاید بتوان آن را نقصی کوچک در زبان طراحی جذاب این اسمارت فون دانست.
 
البته طراحی مسطح این اسمارتفون مانند نمونههایی چون موتو ایکس کاملا ارگونومیک نیست، اما GS6 آنقدر سبک و نازک است که کار با آن راحت و لذت بخش باشد. اسپیکر هم به بخش زیرین، در کنار پورت یواسبی و ورودی هدفون منتقل شده تا نیازی به سوراخهای فراوان روی بدنه پشتی شیشهای نباشد. اگر چه از این لحاظ مناسب است، اما یک اسپیکر کوچک موتو بدون هیچ صدای باس این روزها در دنیای موبایل چندان پذیرفته نیست. البته صدای اسپیکر گلکسی اس ۶ به اندازه کافی بلند و رسا است.
 
اگرچه سامسونگ سابقه طولانی در عرضه دکمههای تقولق روی موبایلهایش دارد، اما در پرچمدار تازه، همانطور که در همه زمینههای طراحی و استحکام شاهد پیشرفت بودهایم، دکمهها هم طراحی و زیبایی بهتری دارند. دکمه مرکزی پایین موبایل، دکمههای صدا و پاور  بسیار با ثبات و خوشکلیک شدهاند. البته اگر یک گوشه دکمه home را به پایین فشار دهید، اندکی عدم ثبات را مشاهده خواهید کرد.  تنها ایرادی که به دکمههای فعلی اس۶ می توان گرفت، این است که دکمههای ولوم قدری بالا کارگذاری شدهاند و دسترسی به انها هنگام کار یک دستی اندکی مشکل میشود.
 
یکی از بزرگترین ابداعات سامسونگی در اس۵، سنسور اثرانگشت روی دکمه هوم بود. البته در این زمینه سامسونگ راه اپل را دنبال کرده بود، اما به سبکی دیگر دست به اجرای آن زد. البته  در آن دوران این ایده کاملا خام و نه چندان کاربردی بود که بیشتر به یک تغییر انقلابی برای آینده میمانست. چیزی شبیه عرضه اولین چیپ ۶۴ بیتی روی آیفون، زمانی که اپلیکیشنی برای پشتیبانی از آن وجود نداشت. اما در گلکسی اس 6 این ایده بالاخره به شکل صحیح مرحله اجرا را پشت سر گذاشته و کاملا کاربردی و مفید شده است.
 
 اکنون دیگر تنها کاری که برای استفاده از سنسور اثرانگشت اس ۶ لازم است، لمس کردن دکمه هوم آن است. اگر  میخواهید صفحه قفل گوشی را با سنسور اثر انگشت باز کنید، تنها کافی است یک بار دکمه هوم را فشار دهید و انگشتتان را بردارید. کل فرآیند باز شدن قفل صفحه در کمتر از یک ثانیه به نتیجه میرسد. این زمان برای سیستم پردازش موبایل کافی است تا شما را تشخیص داده و قفل را باز کند. مدت زمان و روال تعریف هر انگشت هم اندکی طولانی تر از فرآیند کار در گلکسی اس ۵ است. اما شما به جای ۳ انگشت، در اینجا میتوانید ۴ انگشت را تعریف کنید.
 
 
 
نمایشگر
 این همان نقطه قوت همیشگی سامسونگ است، اینکه پنلهای AMOLED خارقالعاده بسازد. البته در s6 این داستان به کمال خود رسیده و نمایشگر واقعا یک اثر هنری و زیبا است. اندازه نمایشگر همان  ۵.۱ اینچ است که در پرچمدار سال گذشته، گلکسی اس ۵ دیده بودیم، اما رزولوشن آن به ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل رسیده است.  یعنی یک سروگردن بالاتر از مکبوک ایر ۱۴۰۰ در ۹۰۰ پیکسلی که من اکنون استفاده میکنم. طی سالیان گذشته سامسونگ به آهستگی اما با گامهایی قدرتمند و استوار به رفع نواقص تکنولوژی AMOLED پرداخته است و با عرضه Galaxy S6 شما از میوه این زحمات بهرهمند شدهاید. هنگامی که پای نمایشگر به میان بیاید، سامسونگ سالها جلوتر از دیگر نمایشگرها است.
 
 در سال ۲۰۱۴، گلکسی نوت ۴ اولین ابزار سامسونگی بود که پا به دنیای 1440p سوپر AMOLED گذارد. اما گلکسی اس۵ همچنان رزولوشن 1080p داشت. گلکسی اس ۶ نه تنها وارد دنیای 1440p شده است، بلکه تراکم پیکسل را در هر اینچ به ۵۷۷ رسانده است! اگرچه این پیشرفت، تفاوت عمدهای در رقابت دنیای اسمارت فون خلق کرده، اما ممکن است شما جز گروهی باشید که معتقد است: «خب، که چی؟ این همه پیکسل به چه کارم میآید؟»  اما جدا از اینکه به کدام ایدئولوژی در خصوص نمایشگرها علاقه داشته باشید، گلکسی اس۶ هیچگاه از مشکلات رزولوشن مانند برخی دستگاهها (مثلا الجیها) رنج نمیبرد.
 
 هنگامی که نور نمایشگر را روی حالت اتوماتیک قرار میدهید، با بیش از ششصد nit روشنایی، درخشش فوقالعاده ای را به ارمغان میآورد. و البته برای استفاده در محیطهای تاریک تا حد غیرقابل باوری (کمتر از ۱۰ نیت) کمنور میشود. در واقع این یکی از معدود ابزارهای موبایلی است که برای دستیابی به نور بسیار کم در شب نیازی به اپلیکیشنهای اضافی برای اجبار آن ندارید.
 
 رنگها هم در این موبایل دقت و صحت بسیار خوبی دارند و حتی در پایین ترین سطوح روشنایی مشکلی پیدا نمیکنند و مانند برخی ابزارها آبشسته و بیروح نمیشوند. مثلا حتی در اس۵ هنگام کاهش نور صفحه، رنگها معمولا به سمت ارغوانی میل میکنند.  و بدون شک سطوح تولید رنگ مشکی و زاویه دید عالی آن جای هیچ نق و نوقی را باقی نمیگذارد.
 
 سامسونگ همانند اغلب اسمارتفونهای اخیرش، در اس۶ هم حالتهای رنگ و نور مختلفی همچون پایه، عکس، سینما و انطباق پذیر را عرضه میکند. در حالت پایه، بازتولید و دقت رنگها عالی است. البته در حالت انطباقی ممکن است رنگهای روشنتر و اندکی تنالیته آبی چندان به مذاقتان خوش نیایند. اما در نور مستقیم خورشید تقریبا بهترین گزینه است. اما به هر صورت گمان نکنم شیوهای باشد که بتوانید نمایش رنگها در این نمایشگر را بد جلوه دهید.
 
 

 مشخصات فنی
 
 

 سخت افزار و کارایی
 تصمیم جدید سامسونگ برای جایگزینی اسنپدراگون ۸۱۰ شرکت کوالکام با چیپ خانگی اگزینوس ۶۴ بیتی در میان منتقدان حسابی سروصدا کرده و نظرات مثبت و منفی فراوانی را جذب نمود. بسیاری هم آن را به مشکلات گرمایی و داغ شدن محصولات کوالکام در شرایط کاری سخت نسبت میدهند. هنوز مدت زمان زیادی از عرضه اولین موبایلهای سامسونگ با پردازنده اگزینوس نمیگذرد و در آن زمان سامسونگ با اما و اگرهای فراوان و ترسولرز این کار را انجام داد. اما اکنون با Exynos 7420 با قدرت به میدان بازگشته و عرض اندام میکند.
 
 این چیپ بر اساس تکنولوژی big.LITTLE معماری ARM طراحی شده است و از ۴ هسته بزرگ Cortex-A57 درون خود بهره میبرد که با چهار هسته کوچک Cortex-A53 همراهی میشوند. فرآیند تولید صنعتی این چیپ بر پایه تکنولوژی ۱۴ نانومتری است که باعث بهبود سرعت و بهبود کارکرد دمایی در مقایسه با دیگر چیپهای موجود در بازار میشود. واحد پردازش گرافیک آن هم باز بر اساس معماری ARM طراحی شده و Mali-T760 MP8 است.
 
 تقریبا در تمام موقعیتهای کاری، اس ۶ بسیار، بسیار سریع ظاهر میشود. حافظه رم ۳ گیگابایتی آن هم اینقدر زیاد است که تقریبا هیچچیزی را در لحظه از دست نمیدهد. همچنین بهبودهای اندکی در زمینه نرمافزار باعث افزایش بهرهوری شدهاند.
 
 اگرچه به دلیل محدودیتهای طراحی جدید بدنه، اس۶ از اسلات میکرو اسدی بیبهره مانده است، اما حافظه داخلی ۳۲، ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایت به خوبی شما را قانع خواهد کرد و این مشکل آزاردهندهای به شمار نمیرود. حتی ۳۲ گیگابایت فضا برای بسیاری از مصرفکنندگان شخصی کافی به نظر میرسد و نیازی به پرداخت هزینه گزاف برای مدل ۱۲۸ گیگابایتی نیست. اگر هم زمانی به فضای بیشتری نیاز پیدا کنید، به سرعت میتوانید با خرید یک کولدیسک مجهز به تکنولوژی OTG، بلافاصله فایلهای اضافی را از موبایل خارج کنید.
 
 اگرچه اسنپدراگون ۸۱۰ آنقدر داغ نمیشود که برایتان نان تست برشته کند، اما از نظر دمایی اگزینوس ۷۴۲۰ تقریبا هیچوقت داغ نمیشود.  البته اگر گوشی را به صورت بیسیم شارژ کنید یا اینکه پردازنده را برای مدت طولانی تحت فشار قرار دهید، میتواند داغی قابل لمسی را تجربه کنید. در واقع میزان تولید گرمای اس۶ بسیار از گلکسی اس ۵ سال گذشته است. 
 
 
 
بنچمارک 
 
 دوربین
 به جرات میتوان گفت که در چند ساله گذشته دوربین موبایلهای  سامسونگ عالی (یا حداقل خیلی خوب) بودهاند. البته گلکسی نوت ۴ اندکی مشکل داشت، اما با دوربین ۱۶ مگاپیکسلی همچنان مثال زدنی بود. و البته اس ۵ هم عالی بود. در سال جاری هم اگرچع رزولوشن دوربین تغییری نیافته است، اما گلکسی اس ۶ همچنان عکسهای بسیار خوب و عالی میگیرد که از نظر کیفیت قابل تحسین هستند.
 
 دوربین گلکسی اس ۶ از لرزشگیر تصویر اپتیکال بهره میبرد و تاری عکس به علت لرزش دست را به حداقل رسانده است. علاوه بر این با دهانه دیافراگم f/1.9 توانسته کارایی در نور کم را هم به شکل جذابی بهبود دهد. در خصوص عکاسی در نور کم باید گفت که این محصول نسبت به اس۵ بهبودهای شگفت انگیزی را تجربه کرده است. تقریبا اغلب عکسهای این دوربین در نور کم، با مقدار اندکی اعواج و دانهدانه شدن همراه هستند.
 
 بر خلاف اس۵ و نوت ۴، سرعت باز شدن اپلیکیشن دوربین و آماده به کار شده آن هم بهبود چشمگیری داشته است.  به گونهای که سامسونگ فخرفروشانه از آماده به کار شدن در کمتر از یک ثانیه صحبت میکند. اگر پیشتر از اپلیکیشن دوربین استفاده کرده باشید، سریعا باز میشود. اما اگر تازه سیستمعامل را ریبوت کرده باشید، مدتزمانی بیش از یک ثانیه برای آماده به کار شدن دوربین لازم است. نکته جالب دیگر این است که از هر جایی و درون هر برنامه ای، تنها کافی است دو بار روی دکمه هوم تپ کنید تا دوربین اس۶ آماده به کار شود. حتی هنگامی که نمایشگر موبایل خاموش هم باشد، تپ دوگانه دکمه خانه عمل کرده و اپلیکیشن دوربین را به سرعت باز میکند.
 
 ثبت تصاویر با رزولوشن کامل ۱۶ مگاپیکسلی تنها با نسبت تصویر 16:9 قابل انجام است. اما اگر به رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل هم رضایت دهید، امکان استفاده از نسبت 4:3 را هم دارید. تا زمانی که به دنبال برش عکسها برای شبکههای اجتماعی نباشید، این نسبت کاملا مناسب است.  ضبط ویدیو هم به صورت پیشفرض با کیفیت 1080p یا فول اچدی صورت میگیرد. اما شما امکان انتخاب کیفیت 4K را هم دارید! همچنین لازم نیست نگران تعداد عکسها یا مدت زمان فیلمها باشید. زیرا حافظه داخلی اس۶ کاملا کافی است.
 
 اگرچه حالت عکاسی Auto تقریبا برای تمام کاربران بهترین استفاده را دارد، اما سامسونگ در اس۶ حالت عکاسی Pro یا حرفهای را هم اضافه کرده که تنظیمات بسیار فراوانی همچون ISO، وایت بالانس، نوردهی دستی، فوکوس دستی و نورسنجی را برای کاربران حرفهای فراهم میآورد. همچنین حالت پیشنمایش زنده Mode عکاسی HDR به شما اجازه میدهد تا دریابید عکس نهایی به این شیوه تقریبا چگونه خواهد بود. اما به دلیل شبیهسازی آنی این حالت اندکی سرعت کار پایین میآید. همچنین شما قادرید با بهرهگیری از برخی اپلیکیشنهای جانبی، تصاویر خام سنسور را بدون هیچ تغییری و با فرمت RAW ذخیره کنید.
 
 ترکیب لرزش گیر تصویر اپتیکال یا OIS و لنز با گشادگی روزنه عریضتر شما را قادر میسازد تصاویری عالی و خارقالعاده را فراهم میآورد. تصاویر این دوربین جزئیاتی کامل و خوب دارند و از شارپ کردن یا نرم سازی جزئیات بیش از حد به صورت مصنوعی خودداری کرده است. البته این روزها اغلب موبایلها سنسور تصویری عالی دارند و در این میان نرم افزار و توان پردازش آنها است که باعث پیروزی در نبرد کیفیت میگردد. سامسونگ در این زمینه هم بسیار خوب عمل کرده است.
  
  
 
 
عمرباتری
 شاید بیش از حذف ورودی کارت میکرو اسدی، عدم استفاده از باتری قابل تعویض سر و صدا به پا کرده و اعتراضاتی را به دنبال داشته است. بسیاری از کاربران پراستفاده سامسونگ عادت کردهاند که از باتری یدکی  بهره ببرند تا هنگام عدم دسترسی به شارژر به دردسر نیافتند. یا اینکه معمولا یکی دو سال پس از استفاده موبایل، دیگر باتری آن مثل روز اول عمل نمیکند و نیاز به تعویض دارد.  و هنگامی که لازم باشد برای دستیابی به باتری لیتیوم-یون، موبایلتان را اوراق کنید، کار خیلی سختتر میشود. 
 
 قبل از هرگونه مقایسهای باید گفت که میزان کارکرد باتری یک واحد سنجش کاملا شخصی است که در هیچ دو کاربری یکسان نیست. زیرا راهی که شما از موبایلتان استفاده میکنید کاملا متفاوت با روش دیگری است. میتوان گفت که یک استفاده عادی امروزه شامل اتصال تقریبا دائم به WiFi، برخی مواقع کار با شبکه موبایل نسل سه و چهار، ارسال پیامکهای فراوان، سینک همزمان چندین حساب کاربری و روشن بودن تمام سرویسهای مکانیابی است. علاوه بر این، استفاده از خدمات برخی اپلیکیشنهای پیام رسان برای تماس تلفنی روی بستر WiFi را هم باید به این داستان افزود. 
 
 با همه این اوصاف، باتری ۲۵۵۰ میلیآمپرساعتی اس ۶ به خوبی از پس کارکردهای روزانه شما بر میآید و کمتر باعث عصبانیت شما میشود. البته باید متوجه باشید که اغلب اسمارتفونهای امروز تقریبا تنها یک روز شما را همراهی می کنند و دوباره نیازمند شارژ هستند.  هرچند که در این میان قابلیت شارژ سریع اولیه باتری هم به کمک شما میآید تا مجبور نباشید مدت زمان زیادی منتظر شارژ موبایلتان شوید.
 
 با یک کارکرد سبک، همچون روشن بودن ۲ تا ۳  ساعته نمایشگر در طول روز، باتری اس ۶ شما را یک و نیم روز همراهی میکند. هنگام استفادههای سنگینتر ممکن است باتری یک روز هم دوام نیاورده و طی ۱۸ تا ۲۰ ساعت به شارژر نیاز خواهد داشت.
 
 
 
 
جمعبندی
  بدون شک گلکسی اس ۶ یک موبایل فوقالعاده است و حتی مخالفان عدم دسترسی به کارت حافظه جانبی و باتری قابل تعویض هم آن را میپسندند. البته عمر باتری آن  در میان اسمارتفونهای همرده، معمولی و متوسط است و میتوانست کمی بهتر باشد. هرچند که رابط کاربری تاچ ویز هر روز در حال بهبود و توسعه است، اما همچنان از مشکلات ریز و درشت زیادی رنج میبرد. اگرچه بسیاری آن را بهترین رابط کاربری ساخته شده توسط سامسونگ در سالهای اخیر میدانند. 
  
  یکی از نکات مهم این است که کیفیت ساخت این موبایل واقعا یک سروگردن از اغلب محصولات اندرویدی بازار بالاتر است. سامسونگ تمام توان رقابتی و تجربه کارخانهداری خود را به میان آورده تا قطعهای هنری از طراحی صنعتی را عرضه نماید. همچنین بالاخره سنسور اثرانگشت خانواده گلکسی کاربردی شده و  در عمل بسیار کارگشا بوده و باعث صرفهجویی در وقت میشود.
  
  اگرچه امید می رفت اوضاع نرمافزاری سامسونگ در S6 بهتر شده باشد. اما به هر حال موضوع آزاردهنده جدی در این میان به چشم نمی خورد. بدون شک تاچ ویز نصب شده روی اس۶ بهترین در نوع خود طی تاریخ سیستمعامل موبایل سامسونگ است. اما هنوز بخشهایی از آن سنگین، پر از گیر و خسته کننده به چشم میخورد.
  
  شاید اینقدر سختگیر باشید که هیچ تلفنی را کامل و بینقص ندانید. اما فعلا میتوان گفت که گلکسی اس ۶ سامسونگ بهترین اسمارتفونی است که در بازار میتوان یافت و خرید. و حتی یک سروگردن بالاتر از آیفونهای اپل بایستد.  اگرچه این تلفنی است که ارزش هزینه دو میلیون و هشتصد هزار تومانی خود (مدل ۳۲ گیگابایتی) در بازار ایران را دارد. اما اگر به دنبال محصولی با چندین روز عمر باتری هستید، شاید بهتر باشد یک ۱۱۰۰ بخرید!
 
 
 
 

نکات مثبت:
طراحی زیبا و مستحکم
تجربه عکاسی بینقص در بالاترین سطح
کارایی روزمره عالی
سرانجام رابط کاربری تاچویز به درد بخور شده
 
 
 
 

نکات منفی:
عمر باتری میتوانست بهتر شود
ایراد جزئی در عملکرد سنسور اثر انگشت
ضدآب نیست!
عدم امکان استفاده از حافظه جانبی و خروج آسان باتری

 
برگرفته از
Samsung Galaxy S6
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “بررسی فوت و فن: Samsung Galaxy S6، محصولی غیر منتظره”
  1. سلام خسته نباشید دکمه هوم من هم همین مشکلو داره ولی ۵ روزه خریدم قابل تعویض هست ؟چون ۱ هفته گارانتی تعویض داره . یا همشون همینجوره ؟ راه حلی هست؟