۴ استودیو بزرگ هالیوود، ۴ فیلم رابین هود می‌سازند!

نویسنده:

۰۱:۱۹:۳۸

کمپانی‌های برادران وارنر، سونی پیکچرز، دیسنی و لاینزگیت همگی برای ساخت اقتباسی جدید از داستان رابین هود چراغ سبز نشان داده‌اند.
این موج جدید ساخت فیلم‌های اکشن رابین هودی تنها پنج سال بعد از اکران فیلم پرخرج رابین هود به کارگردانی ریدلی اسکات شروع شده است. این فیلم در گیشه‌ها 300 میلیون دلار فروخت و راسل کرو که در آن نقش رابین را ایفا می‌کرد، برای تقلید از لهجه‌ی ناتینگهامی مورد انتقاد و تمسخر قرار گرفت.

برادران وارنر جدیدترین استودیوی هالیوودی است که خبر ساخت این فیلم را اعلام کرد. نسخه این شرکت توسط ویل بیل(نویسنده آکوآمن و جوخه گانگستر) نوشته می‌شود و دن لین و جان زوزیرنی تهیه کنندگان فیلم لگویی آن را تولید خواهند کرد.

کمپانی لاینزگیت در حال ساخت «رابین هود: ریشه‌ها» است و داستان آن، شروع همه چیز را از ابتدا روایت خواهد کرد. فیلم‌نامه آن توسط جابی هارولد نوشتن می‌شود که هم اکنون مشغول کار بر روی «شاه آرتور» است.
شرکت دیسنی هم در حال تهیه فیلم «ناتینگهام و هود» است که آن را فیلمی شاد و خانوادگی در سبک و سیاق دزدان دریایی کاراییب توصیف می‌کند. فیلمنامه آن را براندون بارکر نوشته و دیسنی امید دارد تا داستان رابین هود را هم به مجموعه‌ای موفق و ماجراجویی تبدیل کند.

کمپانی سونی پیکچرز ایده‌ای متفاوت در سر دارد و رابین هود، جان کوچولو، پدر تاک و ویل اسکارلت را در گروهی ابرقهرمانانی مانند اونجرز قرون وسطایی در کنار هم بر روی پرده نقره‌ای سینماها خواهد آورد! سونی می‌گوید که روایت این گونه داستان به شخصیت‌ها این قابلیت را می‌دهد که هرکدام فیلم و داستان جداگانه باشند و یا به دنیای دیگر شخصیت‌های داستان وارد شوند.

ددلاین در توضیح این علاقه ناگهانی به داستان رابین هود می‌نویسد: "این داستان که در مورد قهرمانی، خطر و هیجان است، امتحان خود را پس داده و به نوعی جزو اموال عمومی به حساب می‌آید. هر کدام از استودیوها که بتوانند سریع‌تر از این موقعیت استفاده کند، بازی را برده است."

 

برگرفته از
رابین هود
لینک کوتاه