اتومبیل کانسپت آینده‌نگرانه سیتروئن

نویسنده:

۰۷:۱۴:۳۸

اگر می‌خواهید عمق عجیب‌وغریبی اتومبیل‌های سیتروئن را درک کنید، اتومبیل C4 Cactus را در نظر بگیرید. کراس‌اور C4 Cactus شرکت سیتروئن، یک اتومبیل خانوادگی ۵ در است که خطوطی کارتون مانند دارد و بخش‌هایی از بدنه از بافت خاصی به نام Airbumps برخوردار است. این بخش‌ها تنها برای افزایش زیبایی ظاهری C4 Cactus تعبیه نشده‌اند، بلکه این کپسول‌های ترموپلاستیک و پر از هوا، آسیب‌های دست‌اندازها و اصطکاک جاده را کاهش می‌دهند. همچنین این بافت خاص یک ظاهر خاص و عجیب به اتومبیل می‌بخشد.

شرکت سیتروئن در نمایشگاه شانگهای ۲۰۱۵، یک اتومبیل کانسپت مبتنی بر Cactus به نام Aircross معرفی کرد که ظاهری جدید و بسیار مدرن به این هاچ‌بک می‌دهد.
اگرچه این اتومبیل، پیش‌نمایشی از یک مدل از آینده اتومبیل‌های این شرکت نیست؛ اما کمی اطلاعات در مورد شاسی‌بلندهای جدید این شرکت ارائه می‌کند. همچنین این کانسپت نگاهی به ویژگی‌های طراحی اتومبیل‌های سیتروئن در آینده می‌اندازد که همانند گذشته، بسیار جسورانه است.

برجستگی‌های هوای اتومبیل Cactus در اتومبیل کانسپت Aircross به چیزی به نام Alloy Bumps تبدیل شده که الزاماً پوشش‌های آلومینیومی طرح لانه‌زنبوری هستند که توسط لاستیک بادوامی احاطه شده‌اند. همچنین این اتومبیل دارای Air Signs که نواحی کرومی اطراف پنجره است و Air Curtains ‌است که آئرودینامیک و ورودی هوای موتور را بهبود می‌بخشد.
داخل کابین این اتومبیل، طوری طراحی شده که ارتباط میان سرنشینان را افزایش دهد؛ زیرا هر صندلی دارای میکروفون و بلندگوی مختص خود است. دو صفحه‌نمایش‌ ۱۲ اینچی HD همچنان در کابین جلوه می‌کنند و هر کدام از این صفحه‌نمایش‌ها را می‌توان از جایش برداشت و دست‌به‌دست چرخاند.
اتومبیل Aircross دارای رانشگر پلاگین هیبریدی است که در بخش جلو، یک موتور بنزینی و در بخش عقب، یک موتور الکتریکی دارد. خروجی کل ۳۱۳ اسب بخار است و حدود ۳۵۱ پوند بر فوت گشتاور دارد. این اتومبیل در عرض ۴٫۵ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد. مصرف بهینه سوخت در این اتومبیل فوق‌العاده شگفت‌انگیز است و به ازای هر گالن بنزین، ۱۳۸٫۲ مایل مسافت طی می‌کند.

مطمئناً Aircross یک تمرین جاه‌طلبانه طراحی محسوب می‌شود که حداقل چند بخش مرتبط با آینده برند سیتروئن دارد.


 
برگرفته از
کانسپت سیتروئن
لینک کوتاه

دیدگاه