دیوار چین، بلندتر از آنچه که تصور می‌رفت است

نویسنده:

۱۲:۰۲:۴۹

خرابه‌های بسط جدیدی که کشف شده ۶٫۲ مایل درازا دارد و در شمال چین در مرز ایالت گانسو و منطقه نینگشیا قرار گرفته است. اسناد تاریخی یافت شده نشان می‌دهد که دستور ساخت استحکاماتی در این مناطق و همچنین مغولستان داخلی وجود داشته است.

این ویرانه‌ها که بیش از ۲۰۰۰ سال پیش و در دوران سلسله شین ساخته شده‌اند، اولین مدارکی هستند که نشان می‌دهند این بنا درازای بیشتری داشته است. ژو شینگهوا که ریاست این تحقیق و پژوهش را بر عهده داشته، به رسانه‌های چین گفت: "ما بالاخره می‌توانیم تصویر کامل دیوار بزرگ شین را ببینیم."

شناخته شده ترین قسمت دیوار بزرگ چین ساخته شده در دوران سلسله مینگ(۱۳۶۸-۱۶۴۴) است، اما باور می‌رود که بسیاری از قسمت‌های آن در قرن هفتم قبل از میلاد ساخته شده باشند. دیوار دوره مینگ به زحمت ۵۵۰۰ میال درازا دارد اما حالا باستان شناسان باور دارند که طول اصلی دیوار، حتی بسیار بیشتر از ۱۳۱۷۰ مایل بوده است.

به نظر می‌رسد ویرانه‌های سنگی دیوار دوره شین روزی ۲۰ فوت بلندی داشته‌اند، اما با گذر زمان ویران شده و اکنون در بعضی از قسمت‌ها به ۳ فوت هم می‌رسند.
دیوار چین طولانی‌ترین و بزرگترین سازه مهندسی تدافعی نظامی از لحاظ زمان ساخت در جهان است. این دیوار در نقشه جغرافیایی چین ۷۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته‌است. این اثر در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی ثبت شد.

 

برگرفته از
دیوار چین

دیدگاه

0 thoughts on “دیوار چین، بلندتر از آنچه که تصور می‌رفت است”