تولید اتومبیل Golf R400

نویسنده:

۱۰:۰۸:۵۶

تقریباً تمام افرادی که پشت فرمان یک اتومبیل Golf R می‌نشینند، یک عکس‌العمل مشترک دارند و آن هم یک تبسم دندان‌نما است.
این اتومبیل ۵ در، چیزهایی دارد که در مورد هاچ‌بک‌ها دوست داریم؛ موتور پرانرژی، مدیریت پاسخگو و قابلیت کاربرد روزمره در قالب یک اتومبیل مدرن و تیز.

اگرچه هنوز در حال شناخت اتومبیل Golf R هستیم؛ اما ظاهراً مدل جدید و قدرتمند‌تری از این اتومبیل در راه است.
رئیس بخش توسعه رانشگر شرکت Volkswagen، Dr. Heinz-Jakob Neusser، اخیراً تأیید کرده که اتومبیل کانسپت Golf R400 به مرحله تولید انبوه می‌رسد.
وی در این رابطه گفت: «Golf جدید، اسپرت‌تر از مدل‌های قبلی است؛ زیرا مدل Golf R400 به زودی ارائه خواهد شد. ما این اتومبیل را تولید خواهیم کرد. در واقع در حال حاضر در مرحله تولید این اتومبیل هستیم».

اتومبیل Golf R400 ابتدا به عنوان یک اتومبیل کانسپت در نمایشگاه Beijing Motor Show سال ۲۰۱۴ به نمایش گذاشته شد. این اتومبیل توانی معادل ۳۹۴ اسب بخار و گشتاوری معادل ۳۳۲ پوند بر فوت داشت. هنوز مشخصات عملکردی اتومبیلی که قرار است تولید شود، مشخص نشده؛ اما به احتمال زیاد، Golf R400 جذاب‌ترین هاچ‌بکی است که Volkswagen تاکنون تولید کرده است.

 اتومبیل R400 از یک موتور ۲٫۰ لیتری توربو که در اتومبیل کانسپت TT شرکت آئودی وجود داشت، بهره می‌برد. اتومبیل TT حدود ۴۱۴ اسب بخار توان داشت که در واقع به ازای هر لیتر، ۲۰۷ اسب بخار است. موتور TT ۴ سیلندر بود و به همین دلیل گزینه کاملاً مناسبی برای Golf‌ جدید محسوب می‌شود.
آخرین اخبار نشان می‌دهند این اتومبیل در ماه سپتامبر در نمایشگاه Frankfurt Auto Show سال ۲۰۱۵ به نمایش گذاشته خواهد شد. 
برگرفته از
Golf R400
لینک کوتاه