اپلیکیشن سامسونگ برای کمک به بیماران آلزایمر

نویسنده:

۱۲:۰۰:۳۸

بیماری آلزایمر، یک بیماری زوال عصبی مزمن است که معمولاً با گذشت زمان، بدتر می‌شود. متأسفانه یکی از علائم اولیه آلزایمر، از دست دادن حافظه کوتاه‌مدت است که باعث می‌شود فرد مبتلا، نزدیکان و اعضای خانواده خود را فراموش کند. شرکت سامسونگ یک اپلیکیشن ارائه کرده که اگرچه فرآیند درمانی محسوب نمی‌شود؛ اما به بیماران آلزایمری که در مراحل اولیه این بیماری قرار دارند، کمک می‌کند.

این اپلیکیشن که Backup Memory نام دارد، نتیجه تلاش Samsung Electronics در تونس (SETN3SG BBDO و انجمن بیماران آلزایمر تونس است. این اپلیکیشن با استفاده از بلوتوث، به دستگاه‌های نزدیک فرد وصل می‌شود و اطلاعاتی در مورد اطرافیان نمایش می‌دهد. این اپلیکیشن دستگاه‌هایی که در فاصله ۱۰ متری قرار دارند، شناسایی کرده و به آن‌ها وصل می‌شود. Backup Memory برای افرادی که در مراحل اولیه آلزایمر قرار دارند، یک محرک حافظه محسوب می‌شود.

طبق گفته دکتر مریم لبیدی، از این اپلیکیشن به خوبی استقبال شده است. وی می‌گوید: «ما در انجمن آلزایمر تونس، بیمارانی داریم که از این اپلیکیشن استفاده کرده‌اند و نتایج خوبی به دست آمده است. در بیماری آلزایمر، هر آنچه فرد فراموش کند، برای همیشه فراموش شده است. بیماران با استفاده از تحریک ذهنی می‌توانند مدت بیشتری به حافظه خود دسترسی داشته باشند و روند پیشرفت ناراحت‌کننده آلزایمر را کُند کنند».

مطمئناً این اپلیکیشن اقدام مناسبی است؛ اما پایان پیشرفت برای این اپلیکیشن نیست. یکی از مدیران بازاریابی محصولات همراه در SETN به نام Azer Jaafoura و همکارانش تلاش می‌کنند ویژگی‌های جدیدی مانند واسط کاربری جدید و قابلیت استفاده از سیگنال GPS به Backup Memory اضافه کنند. با بهره‌مندی از سیگنال GPS، اعضای خانواده بیمار آلزایمر می‌توانند به صورت بلادرنگ از موقعیت مکانی عزیزان خود مطلع شوند.

Jaafoura‌ می‌گوید: «این اپلیکیشن، یک پیشرفت فناوری محسوب نمی‌شود؛ اما یک کاربرد کاملاً مناسب از فناوری‌های موجود است. ما از پیشرفتی که تاکنون داشته‌ایم، بسیار خوشحالیم؛ اما می‌خواهیم کارهای بیشتری انجام دهیم. کارهای خوب زیادی می‌توان با فناوری انجام داد و من فکر می‌کنم تازه در ابتدای راه هستیم».
اپلیکیشن Backup memory را می‌توانید از طریق Google Play و به دو زبان فرانسه و انگلیسی به صورت رایگان دانلود کنید.

 

برگرفته از
آلزایمر
لینک کوتاه