ارائه قابلیت تماس ویدئویی رایگان در Messenger فیس‌بوک

نویسنده:

۱۲:۳۹:۰۲

فیس‌بوک یک قابلیت جدید تماس ویدئویی به Messenger خود اضافه کرده که برای کاربران ۱۸ منطقه در سراسر جهان ارائه می‌شود. کاربران دستگاه‌های همراه Messenger فیس‌بوکی که از وای‌فای یا اتصال داده LTE بهره می‌برند، می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. این قابلیت که با محصولاتی همچون Facetime‌ اپل و Skype مایکروسافت به رقابت خواهد پرداخت، در Facebook Messenger به صورت کاملاً رایگان ارائه می‌شود و می‌توان از طریق انتخاب آیکون دوربین در واسط چت این اپلیکیشن، این قابلیت را فعال کرد. همچنین قبل از برقراری تماس ویدئویی، باید دوستی را برای چت انتخاب کنید.

اگر تماس ویدئویی از سوی فرد موردنظر تأیید شود، کاربران می‌توانند دوربین عقب یا جلو را انتخاب کنند. برخلاف Facetime اپل، در این اپلیکیشن لازم نیست فردی که با وی تماس می‌گیرید، دارای دستگاه اپل باشد. اگر کاربران از آخرین نسخه این اپلیکیشن استفاده کنند، می‌توانند از تماس ویدئویی لذت ببرند.

یک نکته جالب دیگر این است که قابلیت جدید تماس ویدئویی به دستگاه‌های همراه محدود نمی‌شود. نسخه تحت وب Messenger فیس‌بوک نیز از قابلیت تماس ویدئویی برخوردار است و با استفاده از یک وب‌کم و میکروفون متصل به کامپیوتر می‌توان از این قابلیت بهره برد. پس از آغاز تماس ویدئویی، یک پنجره پاپ‌آپ در مرورگر اصلی ظاهر می‌شود و تماس را ایجاد می‌کند.

این قابلیت جدید ممکن است با خرید QuickFire Networks توسط فیس‌بوک در ارتباط باشد. QuickFire Networks شرکتی است که منابع خود را برای توسعه ابزارهای فشرده‌سازی ویدئو سرمایه‌گذاری می‌کند. همچنین این فناوری فشرده‌سازی ویدئو احتمالاً برای پخش ویدئوهای آپلود شده برای کاربران فیس‌بوک، به ویژه برای ویدئوهایی که به هنگام مرور دیوار فیس‌بوک روی دستگاه همراه به صورت اتوماتیک پخش می‌شوند، نیز به کار می‌رود.

طبق این خبر که روی دیوار خبر فیس‌بوک منتشر شده، مناطقی که به این قابلیت دسترسی خواهند داشت، عبارت‌اند از بلژیک، کانادا، کروات، دانمارک، فرانسه، یونان، ایرلند، لائوس، لیتوانی، مکزیک، نیجریه، نروژ، عمان، لهستان، پرتغال، بریتانیا، آمریکا و اروگوئه. مدیریت فیس‌بوک قصد دارد به زودی، این قابلیت جدید را در مناطق بیشتری در سراسر جهان ارائه دهد.

 

برگرفته از
تماس ویدئویی
لینک کوتاه