[اعلامیه ایرانسل] شبکه نسل چهار تلفن همراه به طور رسمی توسط ایرانسل در قم راه اندازی شد

نویسنده:

۱۲:۳۷:۴۴

شهرهای تحت پوشش LTE ایرانسل به 60 شهر رسید

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، تا پیش از این در استان قم، شهر قم، و اماکنی چون جمکران، جادۀ تهران-قم، و جادۀ قم-اراک تحت پوشش نسل سوم اینترنت همراه قرار داشتند، که با بهره برداری از آخرین نسل اینترنت همراه (4G / LTE) در شهر قم این شهر علاوه بر نسل سوم، تحت پوشش نسل چهارم تلفن همراه نیز قرار گرفت.
 
پس از اخذ پروانه رسمی ارتقای شبکه به نسلهای سوم و چهارم تلفن همراه و ارائه موفقیتآمیز خدمات 3G باند پهن همراه در بیش از 270 شهر و دهستان کشور و در تمامی استانهای ایران توسط ایرانسل، شبکه 4G/LTE  بهعنوان آخرین نسل فناوری ارتباطی حال حاضر دنیا، برای نخستین بار در ایران و توسط ایرانسل در آخرین روز آبان ماه ۹۳ در مشهد مقدس راهاندازی شد و با توسعه شبکه، امروز در شهر قم نیز  به صورت رسمی به بهرهبرداری رسید.
در حال حاضر، سرویس 3G ایرانسل دربیش از 270 شهر و دهستان در تمامی 31 استان کشور راه اندازی شده و شبکه 4G ایرانسل نیز در بیش از 60  شهر ایران در دسترس است.
 
ایرانسل در استان قم
مدیرعامل ایرانسل درباره وضعیت خدمات این اپراتور در استان قم گفت: در حال حاضر 4 شــهر و منطقه در استان تحــت پوشش شبکۀ 3G ایرانسل قرار دارند و شهر قم و منطقهی جمکران به عنوان مرکز استان و زیارتگاه بسیاری از مسلمانان جهان تحت پوششG 4 ایرانسل نیز قرار گرفته اند.
دزفولی دربارهی ضریب شاخصهای ICT در استان قم گفت : استان قم پنجمین استان ایران از نظر شاخصهای ITU درتوسعۀ فناوری اطلاعات و ارتباطات است؛ و این استان هفتمین استان ایران از نظر ضریب نفوذ کاربر اینترنت است.
وی همچنین تصریح کرد : استان قم نهمین استان ایران از نظر تعداد کاربر اینترنت همراه است و ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان قم بالاتر از میانگین کشور است.
مدیرعامل ایرانسل در ادامه دربارهی عملکرد ایرانسل در استان قم ادامه داد : ایرانسل در این استان 6 شهر، 80 روستا، 548 کیلومتر از جادههای فرعی و اصلی تحت پوشش خدمات این اپراتور است و ایرانسل بیش از 480 هزار مشترک در قم دارد.
دزفولی همچنین گفت ایرانسل در قم  128 BTS دارد که منجر به پوشش 99 درصدی  جمعیتی ایرانسل در استان می شود. میزان تخفیف مکالمه در طرح جزیره هوشمند ایرانسل نیز 90 درصد بوده است.
دزفولی ادامه داد قم  بیش از250 هزار کاربر اینترنت پهن باند ثابت (ADSL , WiMAX) و بیش از 159 هزار کاربر اینترنت همراه دارد. همچنین بیش از 36 درصد ضریب نفوذ تلفن ثابت و بیش از بیش از 93 درصد ضریب نفوذ تلفن همراه در این استان محاسبه شده است.
مدیر عامل ایرانسل با بیان این مطلب افزود : این آمار در حالی است که قم استانی است با بیش از 11 هزار  کیلومتر مربع که بیش از 1/2میلیون نفر جمعیت دارد، و پنجمین استان از نظر تراکم جمعیت به حساب میآید و با پذیرایی بیش از 20 میلیون گردشگر مذهبی پایتخت نشر فرهنگ تشیع و علوم قرآنی در جهان است که بیش از 130 هزار دانشجو و طلبه نیز در آن زندگی میکنند یا تردد دارند.
 

ویژگیهای شبکه نسل چهارم تلفن همراه
با راهاندازی شبکه نسل چهارم ایرانسل، برای اولین بار در ایران، مشترکان تلفن همراه و کاربران خدمات باند پهن همراه کشور میتوانند اینترنتی با کیفیت جهانی را تجربه کرده و با استفاده از سیمکارتهای Usim به عنوان سیمکارتهای نسل جدید ایرانسل، خدمات 4G  را جایگزین سایر روشهای دسترسی به اینترنت کنند.
نسل چهارم تلفن همراه تمام قابلیتهای مدرنترین گوشیهای موجود در بازار را پشتیبانی میکند و با استفاده از این خدمات امکان دریافت و مشاهده فایلهای ویدئویی با کیفیت  HDبازی به صورت آنلاین و بدون تاخیر زمانی، استفاده همزمان برای چند کاربر بدون کاهش کیفیت خدمات، استفاده از برنامههای کاربردی (اپلیکیشن) و محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت با سهولت و کیفیت فوقالعاده فراهم خواهد شد.
 

ایران همگام با تکنولوژی جهان
مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با اشاره به راهاندازی شبکه 4G همگام با اپراتورهای برتر جهان به ارائه تاریخچه ای از بهرهبرداری از این شبکه پرداخت و گفت: در سال ۲۰۰۴ شرکت NTT DOCOMO ژاپن، LTE  را به عنوان یک استاندارد بینالمللی در حوزه ارتباطات رادیویی پیشنهاد داد اما در سال ۲۰۰۷ بود که شرکت اریکسون سوئد و شرکت  NTT DOCOMO  ژاپن، به ترتیب سرعتهای ۱۴۴ مگابیت بر ثانیه و ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه با استفاده از LTE را مورد آزمایش قرار دادند و یک سال پس از این تاریخ بخش ارتباطات رادیویی ITU، ملزومات استاندارد سیستمهای نسل چهارم را تعریف کرد. در سال ۲۰۰۹ نیز شرکتهای نوکیازیمنس (NSN) و LG با مشارکت یکدیگر اولین آزمون کامل (End-to-End) عملکرد LTE را با موفقیت انجام دادند.
دزفولی ادامه داد: نخستین شبکه LTE در سال ۲۰۰۹ در استکهلم و اسلو راهاندازی شد و سپس در سال ۲۰۱۱ کره جنوبی صاحب چنین شبکهای شد و از سال ۲۰۱۴ ایران با راه اندازی شبکه 4G ایرانسل از این فناوری برخوردار شده است.
 

مزایای بهرهگیری از نسل چهارم اینترنت تلفن همراه
مدیرعامل ایرانسل گفت:  LTE نسل چهارم فناوری شبکههای موبایل است و از مهمترین مزایای آن میتوان به پهنای باند بیشتر، امکان انتقال فایلهای حجیم و پرمحتواتر در مدت زمان کمتر، بهبود مدت زمان پاسخگویی شبکه و برقراری ارتباطات در لحظه (Real Time)، بهبود عملکرد شبکه و برقراری و حفظ ارتباط در حین حرکت سریع اشاره کرد.
وی همچنین به مزایای دیگر استفاده از 4G/LTE  به روایت صاحبان کسب و کار در آمریکا اشاره کرده و ادامه داد: بهرهگیری از این نسل از اینترنت تلفن همراه منجر به اثراتی شده است که از آن جمله باید به مواردی چون افزایش بهرهوری، کاهش هزینهها، توسعه کسب و کارهای جدید، افزایش رضایت شغلی کارکنان و افزایش رضایت مشتریان اشاره کرد.
 

روند مصرف دیتای همراه
به گفته دزفولی، پیشبینی میشود روند مصرف دیتای همراه در مناطق مختلف در آفریقا و خاورمیانه ۹.۴ درصد، در آمریکای شمالی ۱۸.۶ درصد، در آسیای شرقی ۴۲.۴ درصد، در اروپای مرکزی و شرقی ۱۰.۳ درصد، اروپای غربی ۱۲ درصد و در آمریکای لاتین ۷.۳ درصد باشد.
وی افزود: درحال حاضر ۳۳۱ شبکه LTE در ۱۱۲ کشور جهان و ۵۴۷ شبکه 3G در ۲۱۶ کشور جهان به صورت تجاری راهاندازی شده است و درصد مشترکان فعال باند پهن همراه از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ در کشورهای توسعهیافته ۸۳.۷ درصد، در کل جهان ۳۲ درصد و در کشورهای درحال توسعه ۲۱.۱ درصد است.
مدیرعامل ایرانسل، سرعت دانلود در شبکه نسل چهارم را بین ۱۰ تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود را بین یک تا ۱۵ مگابیت بر ثانیه و مدت زمان پاسخگویی را بین ۵۰ تا ۱۵۰ میلیثانیه عنوان کرد.
 

رشد ۳ برابری مصرف دیتا بعد از راهاندازی LTE
به گفته دزفولی مصرف ماهیانه دیتای شبکه ایرانسل در پایان اسفند ماه به بیش از ۵۰۰۰ ترابایت رسیده که این میزان مصرف در قیاس با دوره قبل از بهرهبرداری در شهرهای تحت پوشش اینترنت پهن باند بیش از ۳ برابر رشد یافته است.
وی درباره سرعت انتقال دیتا تصریح کرد: سرعت انتقال داده در شبکه اینترنت3G ایرانسل در حال حاضر به طور متوسط ۱۰ برابر شبکه  نسل ۲.۷۵ (EDGE) و سرعت انتقال داده در شبکه اینترنت 4G ایرانسل درحال حاضر به طور متوسط ۱۲ برابر شبکه 3G و 100 برابر نسل ۲.۷۵ است.
دزفولی درباره میزان مصرف دیتای استان قم ادامه داد : مصرف ماهیانۀ دیتا در استان قم در پایان اسفند ماه به بیش از 100 ترا بایت رسیده است . این درحالی است که میزان مصرف دیتا در قم پس از راه اندازی نسل چهارم اینترنت همراه 11 برابر استفاده از نسل سوم شده است. همینطور میزان بهره گیری از نسل سوم نسبت به نسل دوم نیز 7 برابر شده که با این حساب میزان بهره گیری از LTE به نسبت G2 77 برابر محاسبه شده است.
 

شهرهای تحت پوشش نسلهای سوم و چهارم ایرانسل
به گفته مدیرعامل ایرانسل، بیش از 270 شــهر و دهستان در کل کشور تحــت پوشش نسل سوم تلفن همراه هستند که آبادان، آستارا، اراک، اردبیل، ارومیه، اسدآباد، اصفهان، اندیشه، اهواز، ایلام، بابل، بجنورد، بندر انزلی، بندرعباس، بوکان، قم، بهارستان، بیرجند، تبریز، تهران، درگهان، دستگرد، دوگنبدان، دولت آباد، جلفا، خرم آباد، خوی، رشت، ری، زاهدان، زنجان، ساوه، سرعین، سقز، سمنان، سنندج، سهند، شاهین شهر، شهرکرد، شیبان،  شیراز، طرقبه، طوس، فسا، قائم شهر، قروه، قزوین، قم، کرج، کرمان، کرمانشاه، گرگان، لاهیجان، لنگرود، مرودشت، مشهد، میامی، میاندوآب، همدان، یاسوج، یزد، امیرکلا، محمودآباد، نور، آستانه اشرفیه، رودبار قصران ، درود ، شهربابک، میانه، ایزد شهر، تنکابن، رویان، رامسر، کیش، شهر جدید صدرا، بوشهر و عسلویه… از جملهی آنها هستند و ۸۰ درصد از مشترکان دیتا در این منــاطق تحت پوشش قرار گرفتهاند که این میزان به بیش از 500 شهر و دهستان تا پایان سال خواهد رسید.
وی شهرهای تحت پوشش نسل چهارم را نیز شهرهایی چون ارومیه، بابل، تبریز، تهران، قزوین، قم، کرج، مشهد مقدس، اهواز، آبادان، دزفول، همدان، شیراز، بندرعباس، کیش، قشم، ساری، رشت، بوشهر، عسلویه، قم و … عنوان کرد و گفت:  میزان پوشش شهرها تا پایان سال جاری به بیش از 150 شهر و دهستان خواهد رسید.

 
کاربردهای نسل چهارم اینترنت همراه
دزفولی، کاربردهای گسترده اینترنت همراه را آموزش، حمل و نقل، خدمات مبتنی بر مکان، سرگرمی و سلامت دانست و افزود: سرفصلهای این کاربردها هستند که هر کدام زیرشاخههای مختلفی چون بازیهای آموزشی مبتنی بر واقعیت مجازی، آموزش تعاملی پیشرفته با استفاده از واقعیت مجازی، هوشمندسازی جادهها و کنترل ترافیک، کنترل و پایش وسایل نقلیه به صورت لحظهای، آگهیهای چندرسانهای با کیفیت بالا و باتوجه به موقعیت کاربر، خدمات واقعیت افزوده مبتنی بر مکان، مشاهده و شنیدن محتوای چندرسانهای با کیفیت بالا به طور همزمان روی تلفن همراه، تبلت و سایر وسایل الکترونیکی، استفاده از خدمات پزشکی از راه دور، ایجاد پرونده سلامت الکترونیک برای تمامی شهروندان تقسیم می شوند.
وی با بیان این کارکردها گفت: روند رو به رشد استفاده از تلفنهای هوشمند، توسعه پهنباند همراه را بیش از پیش ضروری کرده است، بطوریکه تا زمان ارایه این گزارش ۳۳۲ شبکه LTE در بیش از ۱۱۳ کشور جهان به صورت تجاری راهاندازی شده است.
دزفولی درباره پیشبینی روند رشد جهانی دیتای همراه در جهان نیز گفت: رشد تجمعی مصرف دیتای همراه در منطقه خاورمیانه و آفریقا تا سال ۲۰۱۸، هفتاد درصد خواهد بود و ۱۰ میلیون دستگاه از وسایل الکترونیکی که تا سال ۲۰۱۸ با استفاده از فناوریهای همراه با یکدیگر در ارتباط خواهند بود و با این روند ترافیک دیتای همراه در جهان ازسال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ یازده برابر رشد خواهد داشت و برآورد میزان ترافیک ماهانه دیتای همراه در سال ۲۰۱۸ نیز به ۱۵ اگزابایت افزایش خواهد یافت.
وی همچنین ادامه داد توسعه ICT زمینه ساز اصلی بهره مندی از پتانسیل های فراوان استان قم است. و توسعه پهن باند همراه، شاه کلید تحول در شاخص های ICT محسوب میشود.
علیرضا قلمبر دزفولی همچنین گفت : ایرانسل 114 نمایندۀ فروش در کل استان دارد. که از این تعداد 108 نمایندۀ فروش در شهر قم، 2 نمایندۀ فروش در کهک و همین تعداد در شهر قنوات مستقرند؛ و در هر یک از شهرهای دستجرد و سلفچگان نیز 1 نماینده برای رسیدگی به درخواستهای مشتریان حاضر است.
 

تاثیرات بهرهگیری از نسل چهارم اینترنت همراه
مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، نقش نسل چهارم اینترنت تلفن همراه را در اقتصاد، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی، فرهنگ، اقتصاد فرهنگی، و شبکه ملی اطلاعات مهم ارزیابی کرد و درباره تاثیرات اقتصادی آن گفت: هر ۱۰ درصد افزایش ضریب نفوذ پهنباند منجر به ۳۸/۱ درصد رشد در تولید ناخالص ملی میشود و به ازای هر یک درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند نرخ اشتغال ۲/۰ درصد، و نرخ بهرهوری در تولید ۱۳/۰ درصد افزایش خواهد یافت.
به گفته دزفولی، به ازای هر ۱۰ میلیارد دلار سرمایهگذاری برای توسعه پهنباند ۸/۱ میلیون شغل در طول ۱۰ سال ایجاد میشود و این روند در کشوری مثل آمریکا ۳۰۰ میلیارد دلار صرفه اقتصادی ناشی از گسترش ضریب نفوذ اینترنت پهن باند در سال ۲۰۰۷ (۲۲ درصد از کل صرفه اقتصادی) را به دنبال دارد.
وی افزود: با استفاده از اینترنت پهن باند شش درصد افزایش در صادرات شرکتهای تولیدی، و ۱۰ درصد افزایش در فروش شرکتهای خدماتی ایجاد خواهد شد.
دزفولی اظهار داشت: نسل چهارم اینترنت همراه ایرانسل بر بهبود کارآیی شرکتها نیز تاثیر مثبت خواهد داشت و طبق اعلام اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) با استفاده از اینترنت پهنباند ۱۰ درصد افزایش در فروش شرکتهای خدماتی و شش درصد رشد صادرات شرکتهای تولیدی بوجود خواهد آمد.
مدیرعامل ایرانسل درباره روند توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور نیز گفت: اینترنت پهن باند بر تقاضای بازار، روند فناوری و حرکت در جهت تحقق اهداف چشمانداز ۲۰ساله تغییر ایجاد خواهد کرد.
به گفته وی، تغییرات رفتاری کاربران و تقاضای روزافزون برای استفاده از خدمات مبتنی بر داده، نیاز به سرعت و کیفیت بیشتر در انتقال دادهها و نیاز به دسترسی دائمی به خدمات دیتا منجر به تغییر تقاضای بازار خواهد شد.
وی همچنین مواردی چون از رده خارج شدن فناوریهای نسل دوم و وایمکس، توقف تولید تجهیزات و ارایه پشتیبانی از سوی تامینکنندگان و رشد و تکامل فناوریهای پهن باند همراه (نسل ۳ و ۴) را به عنوان راهکار پایدار دسترسی یکپارچه به خدمات دیتا و توسعه شبکه ملی اطلاعات را از مواردی دانست که باید تاثیر روند فناوری بر جریان توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور قلمداد کرد.
 

پهنباند و تحقق چشمانداز ۲۰ ساله
دزفولی با اشاره به روند توسعه پهنای باند در جریان تحقق چشمانداز بیست ساله کشور، نهادینهسازی برای توسعه و تولید علم و تحقیقات، افزایش سهم تولید ناخالص ملی در تولیدات علمی، توسعه و تقویت جنبش نرمافزاری و تاکید بیشتر بر رویکردهای نوآورانه و تحقق رشد اقتصادی سریع، ثابت و پیوسته را از جمله مزایای توسعه باندپهن عنوان کرد و افزود: کارآفرینی مفید و کاهش نرخ بیکاری، تعامل جهانی فعال در تمامی بخشها و مشارکت موثر در اقتصاد جهانی، حمایت از کارآفرینی، فعالیتهای نوآورانه و توسعه قابلیتهای فنی و تحقیقاتی، تکیه بر مزیتهای رقابتی و ایجاد مزیتهای جدید، تقویت بخشهای خصوصی و تعاونی به عنوان محرکهای اصلی رشد اقتصادی، ارتقای قابلیتها و توان بخش تعاونی و تسهیل دسترسی آن به منابع، اطلاعات و فناوری، و بهبود ارتباطات و توسعه، برقراری پیوندهای فنی، اقتصادی و مالی میان موسسات تعاونی، برآورده ساختن نیازها و خواستههای جوانان و فراهم ساختن بستر لازم برای مشارکت فعال آنها در فعالیتهای اجتماعی و مدیریت نخبگان از دیگر دلایل توسعه پهنباند به شمار میرود.
دزفولی همچنین با اشاره به تاثیر بهرهگیری از این تکنولوژی بر اقتصاد مقاومتی گفت: باتوجه به اطلاعات ارائه شده و براساس تجارب بینالمللی، بخشی از اهداف اقتصاد مقاومتی با توسعه شبکه پهن باند محقق خواهد شد چراکه این تکنولوژی بر کاهش وابستگی به نفت، اصلاح الگوی مصرف، ایجاد تحرک، پویایی و بهبود شاخصهای کلان، توانایی مقاومت در برابر عوامل تهدیدزا، تکیه بر ظرفیتهای داخلی، رویکرد جهادی ، مردم محوری، امنیت اقلام راهبردی و اساسی، فساد ستیزی و دانش محوری تأثیرگذار است.
 

امکان اشاعه فرهنگ ایرانی و اسلامی با فناوری نسل چهارم
دزفولی با اشاره به تاثیر اینترنت پهنباند بر فرهنگ نیز گفت: با استفاده از این خدمت امکان اشاعه فرهنگ ایرانی و اسلامی به اقصی نقاط دنیا با افزایش دسترسی و سهولت نرمافزاری و سختافزاری برای تولید و توزیع محتوای فرهنگی و مذهبی، الگوی سبک زندگی اسلامی و ایرانی توسط علما، متخصصی و آحاد مردم فراهم و ارتقای فرهنگی جامعه از طریق افزایش میزان نشر و توزیع و همچنین سهولت دسترسی مقرون به صرفه به کتاب، انواع فیلم و محتواهای ویدئویی در حوزههای علمی، مذهبی، فرهنگی، سبک زندگی، انواع نواها و آواهای ملی، محلی، مذهبی و آثار هنری ممکن میشود.
وی افزود: همچنین با بسط امکان توزیع گسترده پیامدهای ناشی از فرهنگ نامطلوب، توسعه آموزش در راستای رفع بدآموزیهای فرهنگی و قانونگریزی در بستر انتقال پهن باند با استفاده از عکس، متن و ویدیو از توسعه فرهنگ نامطلوب جلوگیری میشود و با فراهم آوردن دسترسی به اینترنت پهن باند برای تمامی اقشار جامعه فارغ از موقعیت جغرافیایی و زمان در حوزههای آموزش، بهداشت و درمان و امنیت پایدار، زمینههای توسعه عدالت اجتماعی محقق میشود.
دزفولی همچنین در ادامه گفت: این تکنولوژی میتواند بستری مناسب در جهت تحقق دولت الکترونیک و همراه در راستای تحقق مفهوم اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی «شهروند الکترونیک» نیز باشد.
 

مقرون به صرفهترین لایه دسترسی به شبکه ملی اطلاعات
به گفته دزفولی، فراگیرترین و مقرون به صرفهترین لایه دسترسی به شبکه ملی اطلاعات به وسیله شبکه اینترنت پهن باند ایرانسل فراهم میشود.
وی درباره رشد در میزان درآمد بخشهای مختلف اکوسیستم پهنباند همراه گفت: درحال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیارد برنامه کاربردی در سال در سطح دنیا دانلود میشود و اقتصاد برنامههای کاربردی بیش از ۱۰ میلیارد یورو در سال تنها در اروپا درآمد ایجاد میکند و در سال ۲۰۱۳، نزدیک به ۱.۸ میلیون شغل تنها در بخش تولید محتوا و برنامههای کاربردی در جهان ایجاد شده است.
دزفولی افزود: افزایش نزدیک به ۱۸۱ درصدی درآمد تولیدکنندگان محتوا و برنامههای کاربردی به عنوان فعالان عرصه فرهنگ تا سال ۲۰۲۰ و افزایش ۲۲ درصدی سهم درآمد تولیدکنندگان محتوا و برنامههای کاربردی از کل درآمد ایجاد شده در اکوسیستم پهن باند همراه تا سال ۲۰۲۰ از دیگر ویژگیهای آن است.
 
در این مراسم مدیر ارشد بازاریابی ایرانسل نیز طی سخنانی با مرور محصولات و خدمات قابل عرضه روی بستر باند پهن همراه ایرانسل گفت: شبکه گسترده نسل سه و چهار ایرانسل امکان تحقق زندگی دیجیتال را برای تمامی مشترکین و بدون محدودیت مکانی و زمانی فراهم می آورد.
 
به گفته وحید اشرفی انجام بسیاری از امور روزمره نظیر خدمات پرداخت، خرید، محتوای آموزشی و تفریحی از طریق این بستر و با بهره گیری از برنامه های کاربردی و محتوایی ارائه شده نظیر زوم بعنوان بازار عرضه محتوای تصویری ایرانسل، ریتم بعنوان بازار عرضه محتوای صوتی ایرانسل، بازیک بعنوان گیم استور، کتابخوان برای عرضه کتب الکترونیک، چارسو بعنوان اپ استور ایرانسل، دانا بعنوان زیرساخت آموزش همراه و اپلیکیشن نشان بعنوان سرویس اطلاعات شهری فراهم شده است.
به گفته وی بسته های افزایشی اینترنت همراه ایرانسل، متنوع ترین و مقرون به صرفه ترین سبد اینترنت کشور مبتنی بر نسلهای 2، 3 و چهار را برای مشترکین فراهم ساخته است.
 
در ادامه، مدیرکل بازاریابی ایرانسل نیز با مروری بر بستر فنی ایجاد شده برای عرضه محتوای ارزش افزوده متنی، صوتی، تصویری و نرم افزاری روی تلفن همراه گفت: ایرانسل برای همکاری با تمامی دارندگان محتوای دیجیتال برای عرضه این محتواها روی بستر پیشرفته شبکه ایرانسل اعلام آمادگی میکند.
باقر صمدی تصریح کرد: قم بعنوان قطب تولید محتوای فاخر و مذهبی کشور قطعا میتواند نقش تعیین کننده و مهمی برای نشر محتوای اسلامی بر روی بستر تلفن همراه با استفاده از زیرساخت باندپهن همراه فراهم آورد.
 
در پایان راهکارهای سازمانی ایرانسل بر روی بستر باندپهن همراه برای ارگانها، سازمانها و حوزه علمیه قم تشریح شد. 

 
برگرفته از
ایرانسل
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه