کفش‌هایی که بزرگ می‌شوند!

نویسنده:

۰۷:۱۴:۵۰

"کفشی که رشد می‌کند" می‌تواند تا 5 سایز بزرگتر شده و گفته می‌شود که برای 5 سال یا بیشتر دوام خواهد آورد. این کفش از مواد ساده‌ اما با کیفیتی چون چرم و پلاستیک فشرده ساخته شده است. بر روی وبسایت ارائه دهنده این کفش‌ها نوشته شده که این کفش هیچ قسمت مکانیکی یا گیره‌ای ندارد که بشکند، به راحتی تمیز می‌شود و پوشیدن آن آسان است.

این طرح ساده و هوشمندانه با این ایده که کودکان تمام وقت را در مدرسه می‌گذرانند و پاهایشان به سرعت رشد می‌کند در دو سایز کوچک(برای کودکان مهد کودکی تا کلاس چهارمی) و بزرگ(برای کودکان کلاس پنجمی تا کلاس نهمی) ، عرضه شده است.

کنتون لی پایه گذار این طرح، که اجرای چنین ایده‌ای زمانی که در نایروبی کار و فعالیت می‌کرده است به ذهنش رسیده می‌گوید: "ما به تولید محصولات نوآورانه که با روش‌های کاملا ساده اما عملی می‌تواند به مردمی که در شرایط کاملا محروم در سراسر جهان زندگی می‌کنند کمک کند، معتقدیم."

اما بیشتر از عملی بودن، این کفش‌ها از پای کودکان فقیر حفاظت کرده و آن‌ها را سلامت و شاد نگه می‌دارد. این کفش‌ها از بیش از دو میلیون کودک در برابر انگل‌ها و بیماری‌هایی که از خاک منتقل می‌شوند، حفاظت خواهد کرد.

با اهدای هر 10 دلار، یک جفت از این کفش‌های خلاقانه به کودک محرومی داده می‌شود. این کفش‌ها هم اکنون در محتاج‌ترین شهرهای اکوادور، هائیتی، غنا و کنیا پخش می‌شوند.

 

برگرفته از
کفش‌
لینک کوتاه