ساخت تعداد محدودی Shelby GT350 فورد

نویسنده:

۰۷:۱۶:۰۰

شرکت فورد اعلام کرد تنها ۱۳۷ دستگاه از این اتومبیل‌ها را در سال ۲۰۱۵ خواهد ساخت.

مدیر بازاریابی بخش Ford Performance شرکت فورد، Henry Ford III، در این رابطه گفت: «به منظور قدردانی از علاقه طرفداران و به مناسبت ۵۰‌مین سالگرد GT350، تنها تعداد محدودی از GT350 در سال ۲۰۱۵ ساخته خواهد شد. این اتومبیل‌ها بیشتر موردپسند و طلب طرفداران Mustang‌ها و Shelby‌ها قرار خواهند گرفت».

۱۰۰ دستگاه از مدل GT350 ساخته خواهد شد، نیمی از آن‌ها با بسته فناوری ارائه می‌شوند و نیمی دیگر به بسته اسپرت مختص مسابقه مجهز خواهند بود. بسته فناوری Shelby، امکاناتی که به آن عادت داریم، مانند سیستم هدایت مسیر با استفاده از سیستم اینفوتینمنت Sync 3 شرکت فورد، خواهد داشت. اتومبیل‌هایی که از بسته اسپرت مختص مسابقه بهره می‌برند، امکانات تجملاتی از جمله کاهنده‌های مغناطیسی، سیستم‌های خنک‌سازی بیشتر و بست آنتن دارند. تمام این‌ها به همراه یک موتور V8 ۵٫۲ لیتری ارائه می‌شود که وعده داده بیش از ۵۰۰ اسب بخار توان تولید کند.

این بدین معنی است که تنها ۳۷ دستگاه از مدل Shelby GT350R تولید خواهد شد که از قصد این‌گونه تعیین شده است. این موضوع به داستانی مربوط است که در سال ۱۹۶۵، زمانی که Carroll Shelby اولین اتومبیل GT350 را رسماً برای میدان رقابت ساخت، ۳۵ دستگاه برای فروش ساخته شدند و ۲ دستگاه هم به عنوان نمونه ساخته شده بودند. در نتیجه به منظور بزرگداشت اتومبیل GT350‌ اصلی، مدل جدید مسابقه‌ای در همان تعداد ساخته خواهد شد.

به خاطر داشته باشید این تنها تعداد دستگاه‌هایی است که برای سال ۲۰۱۵ ساخته می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود این اتومبیل‌ها منحصربه‌فرد باشند که برای کلکسیونرها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کسانی که برایشان سال ساخت مهم نیست، می‌توانند این اتومبیل را در سال ۲۰۱۶ به دست آورند.

 

برگرفته از
Ford Shelby GT350
لینک کوتاه

دیدگاه