عروسک‌های سیاه مجازات شده: اعتراضی به خشونت‌های نژادپرستانه اخیر در آمریکا

نویسنده:

۱۰:۱۹:۲۰

عروسک‌های مجازات شده، جزیی از نمایشگاه "لورینگ کورنیش" هنرمند محلی هستند که سخت تحت تأثیر وقایع اخیر در آمریکا و مرگ سه جوان سیاهپوست آمریکایی، والتر اسکات، اریک گارنر و مایکل براون قرار گرفته است.

این عروسک‌های سیاه در اندازه‌ها و شکل‌های متفاوت هستند و همگی طناب دار بر گردن دارند. در کنار درخت علامتی قرار دارد که بر روی آن نوشته شده "مجازات هنوز وجود دارد، پلیس سفیدپوست از گلوله و قانون استفاده می‌کند تا مجازات سیاهپوستان را شرعی جلوه بدهد."

این چیدمان از 13 آوریل و در پی مرگ والتر اسکات، به نمایش گذاشته شده است. والتر اسکات در جنوب کالیفرنیا توسط یک پلیس سیاهپوست مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت و کشته شد؛ اما این چیدمان این هفته و در پی شورش در شهر بالتیمور است که مورد توجه قرار می‌گیرد.

کورنیش این چیدمان را در محوطه بیرون استودیو خود به نمایش گذاشته و می‌گوید: "من آن‌ها را از درخت آویزان کردم تا مردم به صورت بصری ببینند که ما چه حسی داریم. ما این چنین حس می‌کنیم. این چیزی نیست که بشود در موردش سکوت کرد، ما واقعا مرگ را در جامعه خود حس می‌کنیم." او اضافه می‌کند: "ما در ایالات متحده آمریکا به صورت قانونی مجازات و کشته شده و به قتل می‌رسیم."
کورنیش قبل از آویزان کردن عروسک‌ها، علامت‌هایی را بیرون پنجره‌های استودیو خود قرار داده و انزجار خود را از این کشتارها نشان داده بود.

این هفته نیز شهر بالتیمور در پی مرگ فردی گری، مردی سیاهپوست که در بازداشت پلیس کشته شد، دستخوش آشوب گشت. گری در روز 12 آوریل بازداشت شد و یک هفته بعد از عارضه نخاعی که به نظر می‌رسد هنگام بازداشت و یا منتقل شدن دریافت کرده است، درگذشت.

 

برگرفته از
عروسک‌های سیاه
لینک کوتاه