اتومبیل باری Hilux جدید تویوتا

نویسنده:

۱۰:۲۱:۳۸

اتومبیل Hilux تویوتا، یک اتومبیل باری است که در بیش از ۱۰۰ کشور سراسر جهان فروش خوبی داشته است.
اتومبیل Hilux جدید که تقریباً از سرتاپا تغییر یافته، ظاهری مدرن‌تر دارد که با زبان طراحی جدید تویوتا هماهنگ است. یک سری به‌روزرسانی در بخش جلو از جمله این که چراغ‌های جلو بسیار باریک و بلند شده‌اند، یک سپر عضلانی و یک گریل رادیاتور که دارای سه میله است، به چشم می‌خورد. گلگیرهای شکل‌دار و اطراف اتومبیل تقریباً خود اتومبیل را پنهان می‌کنند.
تصاویر لو رفته کابین چندنفری این اتومبیل را نشان می‌دهند؛ اما خط تولید Hilux دارای مدل‌های کابین یک‌نفره و بزرگ نیز خواهد بود.

در داخل Hilux، شاهد تغییر داشبورد هستیم که بیشتر به داشبورد اتومبیل‌های عادی شباهت دارد. بخش مختص ابزار کابین دارای یک صفحه TFT قابل تنظیم است، فرمان دارای سه‌شاخه است و اتومبیل را می‌توان با یک صفحه‌نمایش لمسی بزرگ که دارای جدیدترین نسل سیستم اینفوتینمنت تویوتا است، سفارش داد.

طبق گزارش WorldCarFans، Hilux 2016 با حداقل ۳ موتور توربو دیزل ارائه خواهد شد. مدل عادی از یک موتور ۲٫۴ لیتری ۴ سیلندر برخوردار است که یا ۱۴۸ یا ۱۶۴ اسب بخار توان دارد. همچنین یک مدل نیز با موتور ۲٫۸ لیتری روغن‌سوز که ۱۷۴ اسب بخار توان تولید می‌کند، ارائه خواهد شد.

یک موتور بنزینی نیز ارائه خواهد شد؛ اما احتمالاً فروش کمی خواهد داشت. نکته جالب این است که طبق اخبار، احتمالاً یک موتور بنزینی- الکتریکی برای مدل هیبریدی این اتومبیل برای اولین بار در تاریخ تویوتا ارائه می‌شود.

به صورت استاندارد، این اتومبیل از دنده دستی بهره می‌برد؛ اما دنده اتوماتیک نیز با پرداخت هزینه اضافی بر روی موتور منتخب مشتری ارائه می‌شود. مثل همیشه تویوتا دو گزینه دیفرانسیل دو چرخ و دیفرانسیل تمام چرخ را برای مدل دو هزار و شانزده اتومبیل Hilux ارائه خواهد داد.
پس از انتشار تصاویر این اتومبیل باری جدید، احتمالاً شرکت تویوتا طی روزهای آینده رسماً این اتومبیل را به صورت آنلاین معرفی خواهد کرد.
 

برگرفته از
Toyota Hilux
لینک کوتاه