نوسازی ۵ میلیون یورویی پل ریالتو در آستانه دوسالانه ونیز

نویسنده:

۱۰:۲۴:۳۵

پل ریالتو که متعلق به دوره رنسانس و قدیمی ترین پل کانل بزرگ ونیز است مورد تعمیرات خاص و پیچیده‌ای قرار خواهد گرفت که 18 ماه طول می‌کشد و پله‌های آن موقتا به روی رفت و آمد عموم بسته خواهد شد.

بودجه نوسازی پل ریالتو توسط سرمایه دار دنیای مد و فشن "رنزو روسو" مالک و رییس گروه او.تی.بی که مالک برندهایی چون میسون مارجیلا، مارنی، دیزل و بسیاری دیگر است، تأمین می‌شود. روسو 5 میلیون یورو برای اجرای این پروژه تأمین کرده، با این شرط که داربست تعمیرات پل تا 1 مه نصب شده و بر روی آن بیلبوردی با تبلیغات برندهای شرکت او.تی.بی قرار بگیرد. با آغاز دوسالانه ونیز در ششم ماه مه در این شهر و سرازیر شدن توریست‌ها و علاقه مندان به شهر، این پل به یکی از بهترین نقاط تبلیغاتی تبدیل می‌شود.

در ایتالیایی که با مسائل بودجه دست و پنجه نرم می‌کند، پیدا کردن منابع مالی برای اجرای پروژه‌های بزرگ نوسازی یک مشکل بزرگ است. سال گذشته تعدادی از خیران خصوصی قدم به جلو گذاشته و سرمایه لازم را برای حفظ آثار فرهنگی ایتالیا تأمین کردند.

پل ریالتو از سنگ ایستریان ساخته شده، نوع با دوامی از سنگ آهک که به صورت محلی برداشت می‌شود. الیزابتا گیتینو یکی از مرمت کاران این پروژه می‌گوید: "سنگ ایستریان ماده محکم و در عین حال شکننده‌ای نیز هست زیرا وقتی آب به آن نفوذ می‌کند، خطر شکستن آن را افزایش می‌دهد."
شرایط وخیم این پل هنگامی روشن شد که در تابستان سال 2011، 140 ستون کوچکی که نرده پلکان این پل را حمایت می‌کردند، فرو ریختند.

 

برگرفته از
پل ریالتو
لینک کوتاه

دیدگاه