انتقاد شدید مورگان فریمن از پوشش رسانه‌ها از ناآرامی‌های اخیر آمریکا

نویسنده:

۰۸:۴۲:۲۹

فردی گرِی چندی پیش توسط پلیس به جرم در اختیار داشتن چاقوی جیبی دستگیر شد و هفته‌ای بعد به دلیل جراحت‌های وارد آمده به نخاع و گردنش در زندان، درگذشت. مرگ او اعتراضات را در سراسر شهر بالتیمور برانگیخت و با این که بعضی از این اعتراضات صلح آمیز بودند، برخی دیگر به خشونت و شورش کشیده شدند.

مورگان فریمن، بازیگر سیاهپوست 77 ساله، در مصاحبه‌ای گفت با این که به نظر او پوشش رسانه‌ها نسبت به ناآرامی‌های مشابه شهر فرگوسن که سال گذشته اتفاق افتاد پیشرفت کرده‌است، با این حال آن‌ها هنوز در این مورد ضعیف عمل می‌کنند.

او به دیلی بیست گفت: "در حال حاضر آن‌ها تصور بهتری ارائه می‌دهند. اما در مورد فرگوسن چنین نبود. به نظر می‌رسد بالتیمور سناریوی متفاوتی در پس زمینه داشته باشد. مردم می‌گویند، هیچ کدام از شما هنگامی که ما فقط در حال صحبت کردن بودیم و می‌خواستیم نکته مهمی را برسانیم آنجا نبودید، اما همین که چیزی را به آتش بکشیم، ناگهان همه علاقمند می‌شوند و می‌آیند. چرا چنین است؟ تفاوت در چیست؟ و بعضی از خبرنگاران جوان به این حرف‌ها گوش می‌دهند و این نوع برخورد بسیار مفید است."

او ادامه داد: "مساله دیگر این است که تکنولوژی به ما این امکان را داده که پشت صحنه مسائل را کمی بهتر ببینیم. پلیس الگو و استانداردی برای شلیک کردن به کسی دارد: من برای زندگیم و برای امنیتم می‌ترسم. اما حالا می‌بینیم که هی، پلیس دلیلی برای حس عدم امنیت نداشته، و آن مرد جوان دستانش را بالا برده بوده، پس پلیس چرا باید برای جانش و امنیتش ترسیده باشد و شلیک کند؟ چه دلیلی برای این کار وجود داشته؟!"
او در انتها با خنده حرف خود را تمام کرده و می‌گوید: "در هر صورت، رسانه، رسانه است! چه کسی به آن‌ها اهمیت می‌دهد؟"

 

برگرفته از
مورگان فریمن
لینک کوتاه

دیدگاه