فروش خیره کننده «اَوِنجِرز: عصر آلتران»

نویسنده:

۱۱:۲۶:۲۱

فیلم "اونجرز: عصر آلتران" که هفته گذشته در انگلیس، بیشتر کشورهای اروپایی و استرالیا اکران شد، به دومین افتتاحیه پرفروش تاریخ سینمای آمریکا تبدیل شده و یک پله پایین‌تر از هری پاتر و قدیسان مرگبار 2(که در سال 2011 اکران شد و فروش افتتاحیه 91 میلیون دلاری داشت) قرار گرفته است.

 با این حال اونجرز: عصر آلتران رکورد فیلم قبلی اونجرز که در روز افتتاحیه خود در سال 2012،  80.8 میلیون دلار فروخت را شکسته است و هم اکنون به سوی فروشی بین 200 تا 210 میلیون دلار در آخر هفته پیش می‌رود.

فیلم اونجرز سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما بود و با فروش کلی 1.5 میلیارد دلار در گیشه سینماهای سراسر جهان، پشت سر فیلم‌های آواتار و تایتانیک قرار می‌گیرد.

عصر آلتران که توسط جاس ویدن کارگردانی شده، تا به حال در گیشه‌های جهانی 340 میلیون دلار فروخته است و به نظر می‌رسد که کره جنوبی با فروش 43 میلیون دلار، بزرگ‌ترین طرفدار این فیلم جدید استودیوهای دیسنی و مارول باشد. عصر آلتران تا به حال در انگلستان 39 میلیون دلار، در روسیه 23 میلیون دلار، در فرانسه 20 میلیون دلار، در استرالیا 18 میلیون دلار، در آلمان 16 میلیون دلار و در مکزیک 14 میلیون دلار فروخته است. اما آن طور که انتظار می‌رود، این فیلم احتمالا رکوردها را با اکران در چین و ژاپن(در تاریخ 12 مه و 4 جولای) جا به جا خواهد کرد.

در فیلم اونجرز: عصر آلتران بازیگران فیلم قبلی رابرت داونی جونیور(آیرون من)، کریس اونز(کاپیتان آمریکا)، اسکارلت جوهانسن(بیوه سیاه)، جرمی رنر(هاک آی)، مارک روفالو(هالک) و کریس همزورث(تور) ایفای نقش می‌کنند.

 

برگرفته از
Avengers
لینک کوتاه