قابلیت جدید فیس‌بوک

نویسنده:

۱۰:۳۴:۵۸

طی ماه جاری، احتمالاً مقالات و ویدئوهای کامل New York Times، Buzzfeed و National Geographic را در فیس‌بوک مشاهده خواهید کرد. طبق گفته Wall Street Journal، نام این قابلیت، Instant Articles است. مدتی است که فیس‌بوک به این قابلیت اشاره کرده و گفته بود قصد دارد کاری کند تا گروه بزرگی از کاربرانش بتوانند مقالات خبری را بدون خارج شدن از فیس‌بوک، بخوانند. حالا Instant Articles نتیجه همان برنامه‌های فیس‌بوک است.

مهم‌ترین بخش‌های این برنامه در ماه مارس توسط New York Times منتشر شد؛ اما Wall Street Journal جزئیات جدیدی در مورد قابلیت جدید فیس‌بوک منتشر کرده است. اگر وب‌سایت‌های خبری خودشان تبلیغات را به فروش برسانند، تمام سود حاصل از تبلیغات مقالاتی که در فیس‌بوک پست می‌شود، به آن‌ها تعلق دارد. اگر فیس‌بوک مسئولیت فروش تبلیغات را بر عهده بگیرد، حدود ۳۰ درصد از سود حاصل را برای خود نگه می‌دارد. این اعداد نشان می‌دهند فیس‌بوک، Instant Articles را منبع مستقیم درآمد نمی‌داند؛ اما Instant Articles‌ روشی برای حفظ کاربران فیس‌بوک در صفحه فیس‌بوک محسوب می‌شود. این موضوع به صورت غیرمستقیم درآمد فیس‌بوک را افزایش می‌دهد.

فیس‌بوک در حال حاضر در تجارت اخبار نیز حضور پررنگی دارد. بیشترین درصد ترافیک بزرگ‌ترین نشریات از طریق پیوندهایی است که از طریق فیس‌بوک ایجاد می‌شود. بسیاری از سایت‌ها در مورد این که فیس‌بوک کنترل بیشتری بر روی آن‌ها داشته باشد، محتاط هستند؛ اما برخی سایت‌ها فیس‌بوک را ابزاری ضروری برای تداوم خود می‌دانند. طبق اخبار، فیس‌بوک در حال حاضر معتقد است Instant Articles باعث افزایش شمار خوانندگان مقالات نشریات می‌شود؛ زیرا این مقالات به جای این که در مرورگر و در عرض ۸ ثانیه نمایش داده شوند، به سرعت در خود اپلیکیشن فیس‌بوک ظاهر می‌شوند.

 

برگرفته از
Instant Articles
لینک کوتاه

دیدگاه