آیا اپل سرویس‌های پخش موسیقی آنلاین را از بین خواهد برد؟

نویسنده:

۰۵:۴۳:۵۹

کمپانی اپل از قدرت خود در صنعت موسیقی استفاده کرده تا کمپانی‌های موسیقی سازی را تشویق کند که دیگر قرار خود را که به اسپاتیفای اجازه می‌دهد تا موسیقی را به صورت رایگان پخش کند، تمدید نکنند. اسپاتیفای سرویس محبوب پخش موسیقی آنلاین است که تعداد بسیاری از 60 میلیون کاربر آن از سرویس رایگان آن استفاده کرده و تنها 15 میلیون از آن‌ها برای شنیدن موسیقی پول می‌پردازند.

از بین بردن سرویس پخش رایگان، 45 میلیون کاربر دیگر را مجبور خواهد کرد که تصمیمی جدید برای استفاده یکی از سرویس‌های پخش موسیقی آنلاین بگیرند. در بازاری که مردم تنها یک سرویس را انتخاب کرده و فقط با همان کار می‌کنند، اگر اپل موفق شود که از شر سرویس‌های پخش‌ موسیقی رایگان رقیبانش خلاص شود، با راه ندازی سرویس جدیدش احتمالا به یکه تاز دنیای پخش موسیقی تبدیل خواهد شد.

به گزارش "وِرج" اپل شرکت‌های موسیقی را هم تشویق کرده تا از عقد قرارداد با یوتیوب، دیگر رقیب کلیدی این شرکت خودداری کنند. اپل امسال سرویس پخش اختصاصی خود را راه اندازی می‌کند؛ بسیاری گمان می‌برند که شرکت اپل از این سرویس در کنفرانس جهانی پدیدآورندگان اپل در ماه ژوئن رونمایی خواهد کرد.

برنامه‌های اپل برای راه اندازی سرویس پخش موسیقی-که بر روی Beats، که اپل سال گذشته آن را به مبلغ 3 میلیارد دلار خرید ارائه می‌شود-از هم اکنون علاقه مندان بسیاری را در کشورهای اروپایی پیدا کرده است.

 

برگرفته از
سرویس‌های پخش موسیقی آنلاین
لینک کوتاه