این چمدان‌ها شما را دنبال می‌کنند!

نویسنده:

۰۷:۰۲:۱۸

طبق خبر Daily Mail، دو شرکت سامسونگ و Samsonite بر روی یک سری چمدان جدید کار می‌کنند که به شما اجازه می‌دهد موقعیت مکانی چمدان‌هایتان را بیابید. همچنین اگر چمدانتان بدون اطلاع شما باز شود، به شما خبر می‌دهند و حتی چمدان‌ها خودبه‌خود حرکت می‌کنند.

طبق گفته مدیرعامل شرکت Samsonite، Ramesh Tainwala، چمدان‌های به اصطلاح هوشمند این شرکت دارای مکان‌یاب‌های داخلی GPS هستند که به شما اجازه می‌دهد با استفاده از یک اپلیکیشن مختص چمدان‌ها، موقعیت مکانی آن‌ها را بیابید.

در نتیجه اگر از هواپیما پیاده شوید و چمدان خود را روی چرخ گردان بار فرودگاه نبینید، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن این شرکت، ببینید که چمدانتان کجاست.
طبق گفته Tainwala، این چمدان‌های هوشمند می‌توانند زمانی که چمدان از هواپیما خارج شد یا زمانی که چمدان روی چرخ گردون بار گذاشته شد، به شما اطلاع ‌دهند. همچنین اگر چمدان باز شود و شما نزدیک چمدان نباشید، به شما هشدار داده می‌شود.
علاوه بر این، این دو شرکت در حال کار بر روی چمدان‌هایی هستند که پس از ورود به فرودگاه، خودشان را در لیست بار ثبت می‌کنند. در واقع یک تراشه که داخل چمدان‌ها تعبیه شده به صورت خودکار پس از ورود به فرودگاه، صدای جیرینگ می‌دهد. بعد چمدان شما را شناسایی کرده و از راه دور مشخصات شماره پرواز و مقصدتان را به چمدان می‌زند.

سپس می‌توانید بار خود را روی چرخ گردون بار بگذارید. بعد وزن چمدان ارزیابی شده و یک برچسب شناسایی به گوشی شما ارسال می‌شود.
این فناوری زیاد هم دور از دسترس نیست. طبق توضیحات Tainwala، یک سری از خطوط هوایی مانند Emirates، Lufthansa و KLM Air France در حال حاضر با Samsonite همکاری می‌کنند تا پذیرش از راه دور بار را امکان‌پذیر سازند.
با این حال، جذاب‌ترین محصولی که شرکت سامسونگ و Samsonite روی آن کار می‌کنند، یک چمدان خودران است که شما را دنبال می‌کند. اگرچه این چمدان‌ خودران هنوز در مراحل ابتدایی تولید قرار دارد؛ اما این چمدان می‌توان به فاصله ۶ اینچ از شما حرکت کند و دارای موتور و کنترل از راه دور است.

به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها چمدان‌ها بتوانند شما را دنبال کنند؛ اما شرکت Samsonite هنوز تلاش دارد بخش موتور و کنترل از راه دور را به اندازه‌ای کوچک کند که بدون اشغال فضای زیاد، درون چمدان قرار بگیرند.
شرکت سامسونگ و Samsonite اولین شرکت‌هایی نیستند که سعی دارند چمدان‌های هوشمند بسازند. ماه نوامبر گذشته، یک چمدان هوشمند آزمایشی از Bluesmart ارائه شده بود.

شرکت Bluesmart که یک شرکت سرمایه‌گذاری جمعی است، به دنبال جمع‌آوری ۵۰٬۰۰۰ دلار برای تولید چمدان هوشمند بود. این شرکت به راحتی توانست به بودجه موردنظر خود دست یابد و حتی بیش از دو میلیون دلار بودجه به دست آورد. این شرکت وعده داده که چمدان هوشمندش، وزن خود را محاسبه کند و همانند یک شارژر، دستگاه‌های همراه شخصی شما را شارژ نماید.
چمدان شرکت Bluesmart نیز همانند چمدان شرکت سامسونگ و Samsonite دارای یک ردیاب داخلی GPS است که موقعیت مکانی چمدان را نشان می‌دهد. همچنین این چمدان یک قفل از راه دور دارد که می‌توانید از طریق گوشی هوشمند خود کنترل کنید. Bluesmart هنوز در مرحله آزمایشی است و احتمالاً تا فرا رسیدن سال نو ارائه می‌شود.

 

برگرفته از
چمدان هوشمند
لینک کوتاه

دیدگاه