کاهش قیمت اتومبیل Volt مدل ۲۰۱۶

نویسنده:

۰۹:۰۹:۱۸

وسایل نقلیه الکتریکی دیگر موضوع جدیدی محسوب نمی‌شوند و فناوری هیبرید تقریباً در تمام بخش‌های وسایل نقلیه مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، آیا اتومبیل Chevy Volt و رانشگر دو موتوره این اتومبیل نیز جا افتاده‌اند؟

اتومبیل Volt از زمان معرفی، سعی کرده شکاف میان مزایای وسایل نقلیه الکتریکی و موتور بنزینی را پر کند. آیا این تلاش به نتیجه رسیده است؟ در مدل کانسپت، بله؛ اما زمانی که موضوع فروش این اتومبیل مطرح می‌شود، اتومبیل Volt نتوانسته انتظارات شرکت شورلت را برآورده کند.
 شرکت شورلت برای افزایش جذابیت Volt مدل ۲۰۱۶ برای خریدارانی که اولین بار این اتومبیل را می‌خرند، قیمت Volt جدید را به نسبت قیمت مدل فعلی تا ۱۲۰۰ دلار کاهش داده و البته فناوری، محدوده مسافت و سبک آن را نیز بهبود بخشیده است.

قیمت اتومبیل Volt مدل ۲۰۱۶، از ۳۳٬۹۹۵ دلار آغاز می‌شود که شامل هزینه حمل‌ونقل نیز می‌شود. البته این قیمت قبل از افزودن هزینه مالیات تا ۷٬۵۰۰ دلار است. در کالیفرنیا، قیمت Volt تا ۲۴٬۹۹۵ دلار پایین آورده شده که با قیمت مدل عادی Pirus تویوتا برابر است. اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم کالیفرنیایی‌ها در حال حاضر با کاهش قیمت بنزین معادل ۴ دلار به ازای یک گالون مواجه هستند.

Volt جدید علی‌رغم کاهش قیمت، از نظر ظاهر، کیفیت داخل کابین، فناوری و کارایی به‌روزرسانی شده و یک اتومبیل بهبودیافته محسوب می‌شود. مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های این اتومبیل در زمینه سخت‌افزار آن اعمال شده است. Volt جدید با استفاده از یک باتری سبک‌تر؛ اما بزرگ‌تر، محدوده ۵۰ مایلی را با قدرت الکتریکی طی می‌کند. طبق ادعای شرکت جنرال موتورز، این محدوده برای انجام ۹۰ درصد کارهای روزانه خریداران کافی است. موتور بنزینی این اتومبیل حالا ۱٫۵ لیتری و ۴ سیلندر است که دیگر به سوخت مرغوب نیاز ندارد. زمانی که اتومبیل پشت سر هم استفاده شود، دو موتور آن، به ازای هر گالن حدود ۴۱ مایل طی می‌کند.

رانشگر دو موتوره این اتومبیل از نظر عملکرد، ۱۴۹ اسب بخار توان و ۲۹۸ پوند بر فوت گشتاور دارد. این توان و گشتاور باعث می‌شود Volt در عرض ۸٫۳ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت برسد. این زمان حدود نیم ثانیه از مدل فعلی Volt سریع‌تر است.

در داخل کابین، یک صندلی در میان ردیف عقب اضافه شده تا سرنشین پنجم نیز از این اتومبیل استفاده کند. بیرون اتومبیل نیز به میزان چشم‌گیری اصلاح شده تا بدنه‌ای شیک‌تر و کم‌ارتفاع‌تر ایجاد شود و آئرودینامیک اتومبیل بهبود یابد. در کل، وزن Volt جدید نسبت به مدل فعلی این اتومبیل، ۲۵۰ پوند کمتر است.

شرکت شورلت هنوز تاریخ فروش این اتومبیل را رسماً اعلام نکرده؛ اما قرار است Volt جدید در نیمه دوم سال جاری وارد خط تولید شود. 

برگرفته از
Chevy Volt 2016
لینک کوتاه

دیدگاه