ارائه پیش‌نمایش عمومی آفیس ۲۰۱۶

نویسنده:

۰۸:۲۱:۱۶

شرکت مایکروسافت در روز ۴ ماه می در مراسم Ignite 2015 یک پیش‌نمایش از آفیس ۲۰۱۶ را به نمایش گذاشت. در حال حاضر، نسخه آزمایشی این محصول برای تمام کاربران در دسترس است. بیشتر ویژگی‌های قابل‌توجه در جدید‌ترین نسخه این محصول شامل همکاری در نوشتن به صورت بلادرنگ و هماهنگی OneDrive برای Outlook است. همچنین این نسخه با محصولات مک مانند آیپد و تبلت‌های اندروید سازگاری دارد.

مدیرکل دفتر گروه بازاریابی آفیس، Jared Spataro، در وبلاگ آفیس شرکت مایکروسافت این‌گونه نوشته است: «طی ۱۲ ماه گذشته، آفیس را از مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌های دسکتاپ به یک مجموعه کامل که در چندین پلت‌فرم و چندین دستگاه اجرا می‌شود، تبدیل کردیم تا کارها راحت انجام شود».

تغییرات مثبتی نیز در اکسل موجود در آفیس ۲۰۱۶ اعمال شده است. این برنامه هم‌ اکنون می‌تواند کارها را به Mirosoft Power BI انتقال دهد، داده‌ها را در نمودار‌های جدید نمایش دهد و با یک کلیک، پیش‌بینی نماید. همچنین اکسل ۲۰۱۶ دارای یک ویژگی به نام Power Query است که به کاربران اجازه می‌دهد برای اتصال به طیف گسترده‌ای از منابع داده مانند Salesforce از اکسل استفاده کنند.
 Clutter، یک ویژگی جدید Exchange است که در Outlook به چشم می‌خورد و باعث جلب‌توجه می‌گردد. این اپلیکیشن هوشمند الگوهای ایمیل را به خاطر می‌سپارد و بر اساس این الگوها، صندوق دریافت را مرتب می‌کند. با این حال، Clutter تنها اپلیکیشن هوشمندی نیست که در آفیس ۲۰۱۶ وجود دارد.
به عنوان مثال اپلیکیشن Tell me، به شما اجازه می‌دهد در تمام فایل‌های ورد، پاورپوینت و اکسل دقیقاً به دنبال چیزی بگردید که می‌خواهید. همچنین اپلیکیشن Insights که توسط BING طراحی شده، به شما کمک خواهد کرد که آنچه را در اینترنت به دنبال آن هستید، بیابید.

علاوه بر این، آفیس ۲۰۱۶ برخی ویژگی‌های جذاب امنیتی و انطباق دارد، مانند Data Loss Protection که به مدیران اجازه می‌دهد سیاست‌های کلی برای نوشتن و به اشتراک‌گذاری اسناد ایجاد کنند. همچنین این ویژگی از احراز هویت چند فاکتوری به منظور ایجاد امنیت بیشتر استفاده می‌کند. این ویژگی با توجه به این که آفیس می‌تواند با برنامه‌های دیگر ارتباط برقرار کند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

Spataro در نهایت گفت: «پیش‌نمایش آفیس ۲۰۱۶ هنوز یک پروژه ناتمام محسوب می‌شود. اگرچه تمام ویژگی‌هایی که در پاییز ارائه خواهند شد، در حال حاضر در دسترس نیستند؛ اما ویژگی‌های جدید هر ماه به این نرم‌افزار اضافه خواهند شد». پیش‌بینی می‌شود نسخه کامل این نرم‌افزار در اواخر سال ۲۰۱۵ منتشر شود.

 

برگرفته از
آفیس ۲۰۱۶
لینک کوتاه

دیدگاه