روشی برای جلوگیری از اشغال پارکینگ معلولان

نویسنده:

۰۶:۲۸:۲۳

در روسیه بیش از ۳۰ درصد رانندگان، به علائم مختص معلولان توجهی ندارند و هر جا که بخواهند اتومبیل خود را پارک می‌کنند. با این حال، یک شرکت خصوصی به نام Dislife روشی برای مقابله با این افراد ارائه کرده است.

این شرکت خصوصی با همکاری شرکت تبلیغاتی Y&R در مسکو، یک تجربه اجتماعی قدرتمند به نام «More than a Sign» به معنای «فراتر از یک علامت» راه‌اندازی کرد تا از بروز چنین رفتارهایی جلوگیری کند. این شرکت برای انتقال این پیام اجتماعی از هولوگرام‌ها استفاده کرد.

این شرکت در ابتدا در تمام مراکز خرید سراسر روسیه از جمله بزرگ‌ترین مرکز خرید اروپا یعنی Aviapark مستقر شد. سپس با استفاده از دوربین‌های خاص توانست برچسب‌های رسمی معلولان را روی اتومبیل‌ها شناسایی کند. سپس برای افرادی که فضای پارک مختص معلولان را اشغال می‌کردند، یک پیام خاص پخش کرد.
در این پیام که با صدای یک مرد پخش می‌شد، این جملات به کار رفتند: «چه کار می‌کنی؟ من تنها یک علامت روی زمین نیستم. طوری رفتار نکن که انگار وجود ندارم. چرا متعجب شده‌ای؟ این محل، فضای مختص پارک برای افراد معلول است».

مردی که این جملات را می‌گفت، در واقع هولوگرامی از یک فرد معلول بود که روی لایه نازکی از بخار آب و از طریق پروژکتور نمایش داده می‌شد. همین جملات کافی بود تا فردی که قصد داشت در محل مختص افراد معلول پارک کند، توقف کند.
رانندگان عکس‌العمل‌های مختلفی مانند شرمساری و تعجب داشتند. برخی از افراد از محل پارک دور شدند و برخی از اتومبیل پیاده شدند تا هولوگرام را از نزدیک بررسی کنند. زمانی که این اتفاق می‌افتاد، هولوگرام به جملات خود ادامه می‌داد؛ «بله من واقعی هستم. لطفاً در محل دیگری اتومبیل خود را پارک کنید».

مؤسس شرکت Dislife، Yuri Kovalev، در این رابطه می‌گوید: «علائم پارکینگ برای بسیاری از رانندگان در روسیه هیچ مفهومی ندارد. این افراد ترجیح می‌دهند افرادی که پشت سرشان قرار دارند را نادیده بگیرند. به همین دلیل می‌خواهیم از طریق این پروژه با این رفتار، مقابله کنیم».
 

 
برگرفته از
پارکینگ معلولان
لینک کوتاه