اولین اتومبیل شاسی‌بلند Bentley

نویسنده:

۰۴:۰۲:۴۲


به زودی اولین اتومبیل شاسی‌بلند شرکت Bentley با نام Bentayga رونمایی خواهد شد. اگرچه چندین تصویر غیررسمی و چند تصویر رندر کامپیوتری از این اتومبیل منتشر شده است؛ اما در این مدت تصویری از داخل کابین این اتومبیل مشاهده نکرده بودیم. حالا شرکت خودروسازی Bentley که اتومبیل‌های لوکس می‌سازد، از طریق انتشار یک ویدئوی تبلیغاتی جدید، داخل کابین این اتومبیل را به تصویر کشیده است.

این ویدئوی تبلیغاتی که «we don’t just see technology, we feel it» به معنای «ما تنها فناوری را درک نمی‌کنیم، بلکه آن را احساس می‌کنیم» نام دارد، بیشتر بر روی حالت انتخاب رانندگی این اتومبیل که لمسی است، تمرکز دارد. در اتومبیل‌های دیگری که مختص جاده‌های خاکی هستند، این ویژگی به صورت یک اهرم انتخاب یا دستگیره مستقل است؛ اما شرکت Bentley این ویژگی را با دکمه استارت موتور Bentayga ادغام کرده که در کنسول مرکزی قرار دارد. رانندگان با استفاده از این قسمت می‌توانند به راحتی نوع جاده‌ای را که احتمالاً با آن مواجه خواهند شد، انتخاب کنند و Bentayga سایر تنظیمات را انجام می‌دهد.

این اتومبیل یک حوزه کاملاً جدید برای شرکت Bentley محسوب می‌شود و ما بی‌صبرانه منتظریم تا ببینیم رویکرد شرکت Bentely در زمینه اتومبیل‌های مختص جاده‌های خاکی و ناهموار چه خواهد بود. حدس می‌زنیم قسمت زیر این اتومبیل شاسی‌بلند همانند سایر محصولات خانواده Volkswagen مانند Touareg و Audi Q7 خواهد بود؛ اما پیش‌بینی می‌کنیم Bentely کمی تغییرات ایجاد کند تا نسبت به سایر محصولات Volkswagen متمایز باشد.

این ویدئو علاوه بر آرایش کنسول مرکزی، یک صفحه‌نمایش دیجیتالی کاملاً رنگی مختص اطلاعات نشان می‌دهد که بین دو نشانگر جلوی فرمان قرار دارد. این صفحه‌نمایش یک نقشه مسیر نشان می‌دهد؛ اما به عنوان مانیتور سیستم دید در شبی که ظاهراً Bentley استفاده خواهد کرد نیز عمل می‌کند. این سیستم باعث افزایش امنیت در شرایطی می‌شود که دید راننده از اطراف بسیار کم است، مانند هوای مه‌آلود. همچنین یک صفحه‌نمایش در بالای سر نیز در پایان ویدئو نشان داده می‌شود.
این اطلاعاتی که در ویدئو نمایش داده می‌شوند، کافی هستند تا ما را در مورد یک اتومبیل کاملاً جدید هیجان‌زده کنند. شاسی‌بلند Bentayga قرار است سال آینده ارائه شود. در نتیجه مطمئناً تا پایان سال جاری اطلاعات بیشتری در مورد این اتومبیل منتشر خواهد شد.

 

برگرفته از
Bentayga
لینک کوتاه