پایان انحصار کارت‌های پرداختی در چین

نویسنده:

۰۵:۲۲:۳۳

ارزش سهام ویزا در بورس نیویورک با 4.1 درصد رشد به 68.01 دلار رسیده و بهترین عملکرد را در فهرست 30شرکت برتر بورس نیویورک (میانگین صنعتی داو جونز – Dow Jones Industrial Average) داشته و ارزش سهام مسترکارت  نیز با  3.9 درصد افزایش، به 91.20دلار رسید.

قوانین مذکور در روز چهارشنبه اول ژانویه توسط شورای دولتی چین منتشر شد و راه را برای این دو شرکت باز کرد که بتوانند پایگاه محکمتری در چین داشته باشند. دیوید ریتر، تحلیلگرخبرگزاری بلومبرگ این بیانه را صریح ترین موضع دولت چین در خصوص برنامه های این کشور برای ورود شرکتها و بازرگانان آمریکایی به بازار چین، می داند.

دیوید ریتر معتقد است: «در حال حاضر بواسطه باز شدن این مسیر، شما مجبورید با یک شرکت که کنترل کل بازار چین را در دست دارد همکاری کنید، هرچند که سهمی کوچک از بازاری بزرگ است، اما اما در عین حال قابل توجه نیز هست. البته تقریبا غیر ممکن است که فرصت درآمدزایی به شرکت های دیگر داده شود اما به هر حال، در این مسیر هر قدم کوچکی در جای خود پیشرفت به حساب می آید..»

فرصت قابل توجه

به گزارش بانک مرکزی چین، این کشور در سال 2014 حدود 4/9 میلیارد کارت بانکی وجود داشته اشت. دارین پِلِر، تحلیلگر بانک بارکلیز معتقد است، ویزا و مسترکارت با دسترسی به بازار چین، می توانند حجم خرید بواسطه کارتهای خود را تا پایان سال 2023 دو برابر نمایند.به گزارش نیلسون ریپورت، کارت های یونیون پی، توانسته است از هر 100 دلار خرید در سال گذشته 38 دلار را به خود اختصاص دهد؛  همچنین یونیون پی بالاترین درصد رشد تراکنش را در سال گذشته داشته توانسته با حدود 52 درصد افزایش 6/78 میلیارد تراکنش را پردازش کند.

به گفته کریستوفر دونات، تحلیلگر مؤسسه سندلِر اونیل و شرکاء: «در حالی که چین فرصت قابل توجهی برای شرکت های آمریکایی فراهم کرده است، مشخص نیست که این بازار از چه زمانی برای آنان سودآور خواهد بود. از جمله نکات این قانون، یکسان نبودن قوانین در چین و آمریکا است» وی در ادامه می افزاید: «بزرگترین مشکل در تفسیرهای گوناگون از جزئیات این قانون است.»

پل کوهن، سخنگوی شرکت ویزا اعلام کرد: «این شرکت، قوانین جدید را بررسی خواهد کردو مشتاقانه در انتظار انتشار جزئیات بیشتر می باشد.» سید ایسِن، سخنگوی مسترکارت نیز تصمیم جدید دولت چین را «گامی در مسیر درست» ارزیابی کرد.

برگرفته از
کارت‌های پرداختی در چین
لینک کوتاه

دیدگاه