تولید پردازنده موبایلی اختصاصی از سوی ال جی

نویسنده:

۱۰:۲۰:۴۸


به گزارش فارس به نقل از جی‌اس‌ام آرنا،گزارش منتشر شده در رسانه‌های کره‌ای شایعات قبلی منتشر شده در مورد شرکت ال‌جی را تایید می‌کند و نشان می‌دهد که این شرکت کره‌ای در حال ساخت پردازنده‌ موبایلی اختصاصی موسوم به Odin است.

این طور که منابع آگاه گزارش داده‌اند پردازنده موبایلی ال‌جی در دو مدل تولید می‌شود که یکی از آن‌ها با چهار هسته پردازشگر و دیگری با 8 هسته پردازشگر مرکزی عرضه می‌شود.

مدل چهار هسته‌ای پردازنده اختصاصی ال‌جی به پردازنده گرافیکی ARM Mali-T604 GPU مجهز می شود و مدل هشت هسته‌ای این پردازنده نیز همراه با آخرین پردازنده گرافیکی شرکت ARM موسوم به Mali-T760 GPU در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

این طور که منابع آگاه گزارش داده‌اند، مدل چهار هسته‌ای پردازنده Odin در سری گیرنده‌های تلویزیونی Smart TV ال‌جی به کار گرفته می‌شود و مدل هشت هسته‌ای این محصول نیز در نسل جدید دستگاه‌های موبایلی این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت تراشه‌سازی تایوانی TSMC نیز وظیفه تولید انبوه این تراشه‌ها را بر عهده دارد.

هنوز زمان دقیقی برای عرضه این تراشه‌های چهار و هشت هسته‌ای اعلام نشده است و با این وجود پیش‌بینی می‌شود که نسل آتی دستگاه‌های موبایلی پیشرفته ال‌جی همراه با این پردازنده‌ها به دست کاربران جهانی برسند.

برگرفته از
پردازنده موبایلی اختصاصی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه