سگ‌های نقاش!

نویسنده:

۰۷:۲۴:۲۴

در یکی از جالب‌ترین پروژ‌های هنری، کمپین هنری کانیسمو برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به وضعیت سگ‌های ولگرد در پناهگاه‌های برزیل، فیلم کوتاه جذابی از سگ‌هایی که با رنگ پوشیده شده‌اند و بوم‌ها را با رنگ‌های روشن و زیبا رنگ می‌کنند، ساخته‌اند.

این سگ‌های ولگرد که به جمع حیوانات هنرمند پیوسته‌اند، 18 اثر را با ترکیبی از رنگ‌های روشن و جذاب خلق کرده‌اند. همین که هر کدام از این سگ‌ها در رنگ پوشیده می‌شود، بی درنگ شروع به تکان دادن خود می‌کند و ترکیبی از رنگ‌ها را به بوم‌های اطراف خود می‌پاشد. هر کدام از این تابلوها یاد آورنده آثار جکسون پالاک هستند!

گروه کانیسمو بر روی وبسایت خود نوشته است: "هر قطره رنگ نشان دهنده آزادی است، در حالی که هر قطره مرکب ذره‌ای تعصب را با خود دارد." ترکیب رنگ‌های استفاده شده روی بوم‌ها، نشان دهنده نژادهای ترکیبی این سگ‌هاست و این رنگ‌های غیر سمی و خوراکی، تنها برای اجرای این پروژه و با استفاده از رنگ خوراکی و نشاسته ذرت ساخته شده‌اند.

نمایشگاهی از آثار این سگ‌ها در سائو پائولو برگزار شده و این آثار به همراه آثار عکاسی و نقاشی به فروش می‌رسند. علاقه مندان حتی می‌توانند سرپرستی یکی از «هنرمندان» با نمک این نمایشگاه را بر عهده بگیرند! 
برگرفته از
سگ‌های نقاش
لینک کوتاه

دیدگاه