سگ‌های نقاش!

نویسنده:

۰۷:۲۴:۲۴

در یکی از جالب‌ترین پروژ‌های هنری، کمپین هنری کانیسمو برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به وضعیت سگ‌های ولگرد در پناهگاه‌های برزیل، فیلم کوتاه جذابی از سگ‌هایی که با رنگ پوشیده شده‌اند و بوم‌ها را با رنگ‌های روشن و زیبا رنگ می‌کنند، ساخته‌اند.

این سگ‌های ولگرد که به جمع حیوانات هنرمند پیوسته‌اند، ۱۸ اثر را با ترکیبی از رنگ‌های روشن و جذاب خلق کرده‌اند. همین که هر کدام از این سگ‌ها در رنگ پوشیده می‌شود، بی درنگ شروع به تکان دادن خود می‌کند و ترکیبی از رنگ‌ها را به بوم‌های اطراف خود می‌پاشد. هر کدام از این تابلوها یاد آورنده آثار جکسون پالاک هستند!

گروه کانیسمو بر روی وبسایت خود نوشته است: "هر قطره رنگ نشان دهنده آزادی است، در حالی که هر قطره مرکب ذره‌ای تعصب را با خود دارد." ترکیب رنگ‌های استفاده شده روی بوم‌ها، نشان دهنده نژادهای ترکیبی این سگ‌هاست و این رنگ‌های غیر سمی و خوراکی، تنها برای اجرای این پروژه و با استفاده از رنگ خوراکی و نشاسته ذرت ساخته شده‌اند.

نمایشگاهی از آثار این سگ‌ها در سائو پائولو برگزار شده و این آثار به همراه آثار عکاسی و نقاشی به فروش می‌رسند. علاقه مندان حتی می‌توانند سرپرستی یکی از «هنرمندان» با نمک این نمایشگاه را بر عهده بگیرند! 
برگرفته از
سگ‌های نقاش
لینک کوتاه
up down

در ارتباط باشیم

کپی بخش یا کل مطلب از فوت و فن تنها با لینک به آن مطلب و درج نام فوت و فن امکان‌پذیر است.