مایکروسافت ساختمان مرکزی نوکیا را هم در اختیار گرفت

نویسنده:

۱۰:۲۵:۴۶


به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، اگرچه این مرکز فقط یک ساختمان محسوب می‌شود، اما باید توجه داشت که این مکان به عنوان مرکز مدیریت گروه شرکت‌های نوکیا بوده است و پیش‌بینی شده است که این مرکز به‌زودی در اختیار مایکروسافت قرار گیرد.

به عقیده کارشناسان، این اتفاقات به دنبال کسب نتایج ضعیف نوکیا در بازار جهانی تلفن‌های همراه صورت می‌گیرد و باعث شده است تا این اندازه سرمایه‌های خود را واگذار کند.

شرکت نوکیا از سال 1997 در این دفتر ساکن بوده است. این ساختمان در فضایی به وسعت 42 هزار متر مربع بنا شده است و "پکا هلین"(Pekka Helin) از معماران معروف جهان آن را در شهر اسپو(Espoo) در کشور فنلاند ساخته است.

زمانی که این اتفاق رخ دهد و مایکروسافت در این ساختمان مستقر شود،‌ شرکت نوکیا دیگر صاحب این مرکز نخواهد بود. گفته می‌شود که شرکت نوکیا سال گذشته با امضای قراردادی این ساختمان را به قیمت 170 میلیون یورو به مایکروسافت فروخت.

گفته می‌شود که برخی از کارمندان نوکیا از جمله گروه مدیریت و تحقیقات این شرکت که هنوز در این ساختمان حضور دارند، به ساختمان دیگر شرکت نوکیا واقع در منطقه کاراپورتی(Karaportti) شهر اسپو منتقل خواهند شد و بخش دیگر هم به ساختمان اوتانیمی(Otaniemi) خواهند رفت.

برگرفته از
ساختمان مرکزی نوکیا
لینک کوتاه
برچسب ها