عکس‌های تاریخی از غول‌های تکنولوژی

نویسنده:

۰۵:۱۵:۵۰

خیلی از ما دوست داریم در مورد گذشته انسان‌های مشهور بیشتر بدانیم؛ اینکه پیش از شهرت چه شکلی بوده‌اند و چه می‌کرده‌اند. بر همین مبنا، ما عکس‌های غول‌های اینترنتی همانند استیو جابز یا لری پیج را انتخاب کرده‌ایم تا عکس‌های دوران مدرسه و دانشگاه آنها را ببینید.


استیو جابز – مدیرعامل اپل
(Apple CEO Steve Jobs)
در دوران راهنمایی و دبیرستان در کاپرتینو، کالیفرنیا بود، یعنی جایی که با استیو وزنیاک آشنا شد. هر دو آنها عاشق کامپیوتر بودند و همین علاقه و دوستی باعث شد در سال 1976 میلادی شرکت اپل را راه‌اندازی کنند.


 
استیو وزنیاک – موسس اپل
(Apple co-founder Steve Wozniak)

استیو وزنیاک در سن‌حوزه در کالیفرنیا به‌دنیا آمده است. هنگامی که در شرکت HP مشغول به کار بود با استیو جابز آشنا می‌شود. او با اینکه در دبیرستان درس می‌خواند اما به‌طور هم‌زمان در شرکت اچ‌پی نیز مشغول فعالیت بود. 


 
بیل گیتس – موسس و مدیرعامل مایکروسافت
(Microsoft co-founder Bill Gates)

بیل گیتس در سیاتل، واشنگتن بزرگ شده و در مدرسه بسیار معتبر Lakeside School همین شهر تحصیل کرده است. در این مدرسه برای نخستین بار با کامپیوتر آشنا می‌شود. سپس، گیتس به دانشگاه هاروارد می‌رود و نتیجه آن تاسیس شرکت مایکروسافت به همراه پاول آلن در سال 1975 میلادی است.


 
اریک اشمیت – مدیر اجرایی گوگل
(Eric Schmidt)

اریک اشمیت در ویرجینیا بزرگ شده و در دبیرستان Yorktown تحصیل کرده است.


 
تیم کوک – مدیرعامل اپل
(Apple CEO Tim Cook)

تیم کوک در موبایل در آلاباما رشد کرده و به دبیرستان Robertsdale می‌رفته است. او پس از تحصیل در Auburn و Duke و 13 سال کار در IBM، کوک در سال 1998 میلادی به شرکت اپل پیوست. 


 
استیو بالمر – مدیر سابق مایکروسافت
(Microsoft CEO Steve Ballmer)

بالمر در دیترویت متولد شده و در میشیگان رشد کرده است. او در رشته ریاضی در بخش SAT رتبه بسیار بالایی داشته و در حال حاضر نیز مالک Los Angeles Clippers است.


 
سرگئی برین – موسس گوگل
(Sergey Brin)

سرگئی برین در مسکو متولد شده و در سن 6 سالگی به ایالت متحده مهاجرت می‌کند. او در مریلند درس خوانده و به دانشگاه‌های مریلند و استنفورد رفته است. برین در سال 1988 میلادی به همراه لری پیج گوگل را تاسیس و راه‌اندازی کردند.


 
جف بیزوس – مدیرعامل آمازون
(Amazon CEO Jeff Bezos)

بیزوس در نیومکزیکو متولد شده اما در دبیرستان Miami Palmetto Senior  در فلوریدا درس خوانده است. او پیش از تاسیس آمازون در سال 1994 میلادی در دانشگاه پرینکسون درس خوانده است.


 
لری پیج – موسس و مدیرعامل گوگل
(Google CEO Larry Page)

لری پیج در میشیگان رشد کرده و به دبیرستان Okemos Montessori رفته است. او در دانشگاه میشیگان مهندسی و در دانشگاه استنفورد علوم کامپیوتر خوانده است. تاسیس گوگل نیز به سال 1998 میلادی بر می‌گردد.
 

مارک کوبان – کارآفرین میلیاردر
(Mark Cuban)

مارک کوبان در پنسیلوانیا رسد کرده و به دبیرستان Mount Lebanon رفته است. او دانشگاه Pittsburgh را برای ورود به دانشگاه ایندیانا ترک کرد و همزمان نیز به تگزاس نقل مکان کرد. نخستین کمپانی که او فروخت، MicroSolutions نام داشت که در سال 1990 میلادی با قیمت 6 میلیون دلار به فروش رفت.


 
مایکل دل – موسس و مدیرعامل دل
(Dell CEO Michael Dell)

مایکل دل در هوستون در تگزاس متولد و بزرگ شده است. دبیرستان او هیرود بوده و در دانشگاه تگزاس در رسته کامپیوتر تحصیل کرده است. او شرکت دل را در سال 1984 میلادی تاسیس و راه‌اندازی کرد.


 
دیوید فیلو – موسس شرکت یاهو
(Yahoo co-founder David Filo)

دیوید فیلو در ویسکانسین به دنیا آمده اما در شهر لوئیزیانا رشد کرده است. در دانشگاه Tulane کامپیوتر خوانده و پس از آن وارد دانشگاه استنفورد شده است. فیلو در سال 1994 میلادی شرکت یاهو را راه‌اندازی کرده است.
 

جری یانگ – موسس و مدیر سابق یاهو
(CEO Jerry Yang)

جری یانگ در تایوان متولد شده است اما در سن 10 سالگی به سن‌حوزه، کالیفرنیا نقل مکان و در مدرسه Sierramont  تحصیل می‌کند. یانگ در زمان تحصیل در استنفورد ایده تاسیس یاهو به ذهنش می‌رسد و به همراه دیوید فیلو در سال 1994 میلادی یاهو را راه‌اندازه کرده‌اند.


 

برگرفته از
غول‌های تکنولوژی
لینک کوتاه