سم اسمیت مجبور به انجام عمل جراحی برروی تارهای صوتی‌اش می‌شود

نویسنده:

۱۰:۳۰:۱۱

سم اسمیت، خواننده محبوب انگلیسی با مشکلی جدید مواجه شده: برگزاری تعدادی زیادی کنسرت، به صدای او صدمه زده و او باید عمل جراحی انجام دهد که او را 6 تا 8 هفته از خواندن محروم می‌کند.

او پس از این که در اواخر آوریل طی اجرایی در شهر سیدنی استرالیا دچار خونریزی تارهای صوتیش شد، مجبور به بر هم زدن برنامه‌ها و کنسرت‌هایش در استرالیا گشت. او روز پنج شنبه بر روی اکانت اینستاگرام خود اعلام کرد که مجبور است به یک عمل جراحی کوچک تن بدهد: «من واقعا متأسفم، اما باید بگویم که در طی 10 روز گذشته سعی داشته‌ام تا تارهای صوتیم را بهبود ببخشم، اما وضعیتیم بهتر نشده و مجبورم که جراحی انجام دهم. واقعا از این که مجبور شدم همه برنامه‌ها و اجراهایم را بر هم بزنم ناراحتم. پزشکان می‌گویند که در 6 تا 8 هفته صدایم خوب می‌شود و من نمی‌توانم برای خواندن صبر کنم.»

جراحی او برای هفته آینده برنامه ریزی شده و اسمیت می‌گوید که واقعا نگران است و به مدت 3 هفته بعد از انجام عمل جراحی قادر به صحبت کردن نخواهد بود، اما می‌گوید که بعد از 8 هفته و کامل کردن دوره بهبودیش، آنچنان خواهد خواند که هرگز نخوانده است.

خونریزی تارهای صوتی، زمانی روی می‌دهد که مویرگ‌های کوچک داخل آن‌ها پاره می‌شوند. این امر معمولا هنگامی اتفاق می‌افتد که در زمان آواز خواندن با شیوه‌ای نادرست، به تارها فشار بیاید و اگر آواز خواندن بلافاصله متوقف نشود، ممکن است تارهای صوتی زخم شده و صدمه ببینند.

 

برگرفته از
سم اسمیت
لینک کوتاه

دیدگاه