دستگیری «دزد کلیساها» در اسپانیا

نویسنده:

۱۲:۲۱:۲۴

به گزارش رسانه‌ها و پلیس اسپانیا، 43 اثر هنری و عتیقه-از جمله انجیلی متعلق به قرن هجدهم، حکاکی‌های روی چوب قرن پانزدهمی، شمعدان و سینی-از خانه این مرد بدست آمده است.

عملیات دستگیری این مرد، با همکاری نیروی پلیس چهار کشور اسپانیا، سوئد، آلمان و دانمارک انجام شد. مقامات سوئدی به پلیس اسپانیا گزارش دادند که این مرد، مضنون اصلی در رابطه با پرونده چندین دزدی آثار هنری است. در طی این عملیات، 4 اثر حکاکی روی چوب دیگر نیز که همگی در حراج خانه‌ای در مادرید به فروش رسیده بودند، بازیابی شدند.

‌این مرد قبلا هم برای انجام جرمی مشابه، 5 سال را در سوئد به حبس در زندان گذرانده بود. او در رسانه‌های سوئدی به "غارتگر کلیساها" مشهور شده و انتظار می‌رود که پلیس اسپانیا، او را به مقامات سوئدی برای اجرای مجازات تحویل خواهد داد. بازپرسان همچنین گزارش داده‌اند که او انباری دیگری هم در دانمارک دارد و در آن نیز دیگر آثار هنری دزدیده شده از کلیساها پیدا شده است.

اوایل امسال هم شهروند دیگر اسپانیایی به جرم دزدیدن «مجموعه قوانین کالیکستینوس»، نسخه خطی متعلق به قرن دوازدهم، از کلیسای جامع سانتیاگو دو کومپوزا در گالیسیا، شمال اسپانیا به تحمل 10 سال زندان محکوم شد.

 

برگرفته از
دزد کلیساها
لینک کوتاه

دیدگاه