هنرمند آمریکایی، هر روز یک تابلو از باراک اوباما نقاشی می‌کند

نویسنده:

۰۲:۴۲:۰۷

راب پروت، در دوره‌ای بیش از 6 سال، به کشیدن نقاشی از باراک اوباما ادامه داده و 2500 اثر نقاشی خلق کرده است که نمایی بی همتا از رئیس جمهوری آمریکا را نشان می‌دهند. در طی اجرای این پروژه، سوژه و هنرمند هر دو مسن‌تر شده‌اند؛ اما این موضوع برای اوباما بیشتر به چشم می‌خورد.

این هفته نمایشگاهی از آثار این هنرمند با نام "نقاشی‌های اوباما" در موزه هنر معاصر دیترویت برگزار می‌شود. پروت 51 ساله به ایندیپندنت می‌گوید: "در آن زمان من فقط فکر کردم که نتیجه انتخابات، بعد از داشتن رئیس جمهور ناامیدکننده‌ای مثل جرج دابلیو بوش واقعا شادی بخش است. من حس کردم که تاریخ در حال ساخته شدن است و می‌خواستم ببینم که با آن همه انرژی چه اتفاقی در آینده می‌افتد."

پروت که در واشنگن متولد شده و در نیویورک زندگی می‌کند، نقاشی‌های 60در60 سانتی متری اش را بر اساس عکس‌هایی که در اینترنت پیدا می‌کند می‌کشد. او از رنگ‌های قرمز و آبی و سفید در آثارش استفاده می‌کند و هر کار او نزدیک به نیم ساعت زمان می‌برد. او می‌گوید که اوباما فردی است که خوب عکس می‌گیرد و در مقابل تعداد زیاد دوربین‌ها، حس چندانی بروز نمی‌دهد. به عقیده این هنرمند اوباما ایده‌های بزرگی دارد و هنوز ظرفیت اصلی خود را آشکار نکرده‌است.

نقاشی‌های پروت شامل عکس‌هایی از اوباما از اتفاقات مهمی چون اولین سخنرانی او در سازمان ملل گرفته تا مراسم بسیار کم اهمیت تری هستند. این کارهای قاب نگرفته بدون ترتیب خاصی در کنار هم به نمایش گذاشته می‌شوند. این هنرمند می‌گوید که نمایش بدون ترتیب زمانی این آثار به این دلیل است که او تاریخ ثبت آن‌ها را نمی‌داند و آن‌ها در هم هستند و او ترجیح می‌دهد که آن‌ها در هم بمانند.
حدود 2300 تابلوی پروت در دیترویت به نمایش درمی‌آیند، اما او می‌گوید که کارش هنوز به پایان نرسیده و تا پایان آخرین روز کاری اوباما به نقاشی کردن ادامه خواهد داد.

 

برگرفته از
باراک اوباما
لینک کوتاه