دستیابی به سرعت ۳۶۲ کیلومتر در ساعت توسط Koenigsegg One:1

نویسنده:

۰۷:۵۵:۵۰

اتومبیل Koenigsegg One:1 با نسبت ۱ اسب بخار به ازای هر کیلوگرم وزن، اعداد و ارقام شگفت‌انگیزی در عملکرد دارد. حالا می‌توانید دستیابی به سرعت ۳۶۲ کیلومتر در ساعت را نیز به کلکسیون افتخارات این اتومبیل سوئدی اضافه کنید.

این اتومبیل فوق‌سریع که دارای توانی معادل ۱۳۴۱ اسب بخار است، اخیراً در مراسم Vmax200 در بریتانیا به این سرعت شگفت‌انگیز دست یافت. در این مراسم، صاحبان اتومبیل‌های اسپرت، سریع و فوق‌سریع در یک باند فرودگاه خصوصی گردهم می‌آیند و نهایت قدرت اتومبیل خود را به نمایش می‌گذارند. شرکت‌کنندگان دو به دو با یکدیگر رقابت می‌کنند و حداکثر سرعت و مدت‌زمان شتاب اتومبیل از صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت را می‌سنجند. در این مراسم، اتومبیل One:1 از تمام قدرت موتور ۵٫۰ لیتری توربو دوقلوی V8 خود استفاده کرد تا به این سرعت سرسام‌آور برسد.

ویدئویی که از این مراسم منتشر شده، تمام جزئیات را نشان می‌دهد. افرادی که با این اتومبیل آشنا هستند، می‌دانند که Koenigsegg دارای حداکثر سرعتی حدود ۴۳۹ کیلومتر در ساعت است. در نتیجه دست‌یابی به سرعت ۳۶۲ کیلومتر در ساعت برای این شرکت چیز عجیبی محسوب نمی‌شود.

موتور V8 این اتومبیل با استفاده از گاز عادی حدود ۱۱۶۰ اسب بخار توان تولید می‌کند. این گروه قصد دارد با استفاده از سوخت بیواتانول به سرعتی واقعاً شگفت‌انگیز دست یابد. این سوخت توانی حدود ۱۳۸۹ اسب بخار تولید خواهد کرد.
 

 
برگرفته از
سرعت
لینک کوتاه

دیدگاه