خواص درمانی ریواس

نویسنده:

۰۸:۱۷:۰۴

خورشت ریواس یکی از خورش‌‏ها‌‏ی معروف بهاری است که با طعم ترش خود در بین مردم طرفداران زیادی دارد. طبیعت سرد ریواس برای تمام اعضای بدن مفید است.
یک کارشناس تغذیه درباره‎ی خواص آن گفت که ریواس منبع غنی اسید سیتریک و اسید اسکوربیک(ویتامین ث) است.
این گیاه را بیشتر از دو یا سه روز نمی‌‏توان در یخچال نگهداری کرد و بیشتر قسمت‌‏ها‌‏ی ترد، نازک و روشن ساقه و دمبرگ آن قابل استفاده است.

ریواس در مناطق مرتفع و بلند که خاک‌های آهکی دارند، بیشتر رشد می‌کند و سرشار از ویتامین‌‏ها وانواع املاح معدنی است. از جمله خواص دارویی این گیاه می‌‏توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • مقوی معده، روده، کبد و همچنین خنک، ملین و رقیق کننده‌‏ی خون است.
  • برطرف کننده‌‏ی قی صفرائی است و عطش را تسکین می‌‏دهد.
  • ضد انگل است و اشتها را تحریک می‌‏کند.
  • سرشار از سلنیوم و روی است و موجب تعادل اسید و باز خون می‌‏شود.
  • سلامت دندان‌‏ها را حفظ می‌‏کند.
  • نفخ شکم را برطرف نموده و رطوبت زیاد معده را رفع می‌کند.
این گیاه همچنین برای خفقان، سردرد، یرقان توصیه می‌‏شود. نوشیدن شربت آن برای بهبود کم‌خونی و بی‌اشتهایی مفید است. همچنین از آنجایی که فیبر موجود در ریواس از دسته‌‏ی فیبرهای غیرمحلول بوده، برای پیشگیری از یبوست و کنترل قند و چربی مفید است.
 
در صورتی که آب ریواس را با آرد جو مخلوط کرده و ضماد نمائید جوش‌‏ها‌‏ی قرمز پوست بر طرف می‌‏شود. اگر چند ساقه ریواس را پس از بریدن آن بیست دقیقه بجوشانید وبه مدت سه روز و هر روز یک ساعت ضماد کنید زخم قانقاریا را می‌‏توان درمان کرد.
 
گفتنی است ریواس به دلیل داشتن مقادیر زیاد سدیم و اگزالات در افرادی که فشار خون بالا و سنگ کلیه و مثانه دارند توصیه نمی‌شود.
برگرفته از
ریواس
لینک کوتاه

دیدگاه