هنرمندان معمار و ٣ هنرمند زن، نامزد دریافت جایزه ترنر شدند

نویسنده:

۱۰:۰۲:۲۴

«Assemble» نام گروهی از 18 فعال و هنرمند معمار مقیم لندن است که برای پروژه نوسازی منطقه‌ای شهری در شمال غربی شهر بندری لیورپول، نامزد دریافت جایزه شده‌اند. این پروژه، مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی بود که شامل همکاری با مردم محلی، ترکیب هنرهای مختلف و معماری می‌شد.

دیگر سه فینالیست این جایزه هنری سه زن ساکن لندن، بونی کمپلین 44 ساله، جینیس کربل 45 ساله و نیکول ورمیرز 43 ساله هستند. کمپلین برای «مجموعه صنعتی ارتش»-اتاق مطالعه‌ای با مضمون بررسی واقعیت جمعی نامزد شده است. کربل افتخار حضور در این لیست را برای «داگ» اثری اپرایی در مورد واقع مصیبت بار، پیدا کرده است. ورمیز هم برای اثری به نام "اینفراستروکور"-مجموعه‌ای زنجیر که با کت‌های خز پوشیده شده تا نشان دهنده تخصیص هنر و طراحی به جامعه‌ای مصرف گرا باشد، نامزد دریافت جایزه گشته است.

آثار این چهار فینالیست در گالری تراموا در شهر گلاسکو از اکتبر تا ژانویه 2016 به نمایش گذاشته می‌شود. برنده جایزه ترنر نیز در طی مراسمی در هفتم دسامبر مشخص خواهد شد.

جایزه ترنر که به نام نقاش بریتانیایی ویلیام ترنر نام‌گذاری شده‌است، جایزه‌ای است که سالانه به یکی از هنرمندان تجسمی زیر ۵۰ سالِ بریتانیا اهدا می‌شود. اهدای این جایزه توسط نگارخانه تیت در تیت بریتانیا صورت می‌گیرد. جایزه ترنر از زمان پیدایشش در سال ۱۹۸۴ به معروف‌ترین جایزه هنری بریتانیا و یکی از مهم‌ترین جوایز هنری اروپا تبدیل شده‌است. اگرچه آثاری که به نمایش درمی‌آیند از رشته‌های مختلف هنری می‌باشند، و جایزه ترنر به نقاشان نیز اهدا شده‌است، اما در درجه اول این جایزه به هنر مفهومی اختصاص پیدا کرده‌است.
از برندگان پیشین این جایزه، می‌توان به دامین هرست و آنیش کاپور اشاره کرد.
 

برگرفته از
جایزه ترنر
لینک کوتاه

دیدگاه