رونمایی از تمام نسخه‌های ویندوز ۱۰

نویسنده:

۰۳:۲۳:۰۵

نسخه Home ویندوز ۱۰، نسخه‌ای است که مایکروسافت آن را نسخه دسکتاپ متمرکز بر مصرف‌کننده می‌نامد. این نسخه مختص کامپیوترهای خانگی و لپ‌تاپ‌ها ارائه خواهد شد و تمام ویژگی‌های اصلی ویندوز ۱۰ مانند مرورگر جدید Microsoft Edge، قابلیت تشخیص چهره Windows Hello و اپلیکیشن‌های داخلی جهانی را دارد. همچنین شرکت مایکروسافت به منظور تکمیل این نسخه، یک نسخه Pro نیز ارائه خواهد داد. نسخه Pro معادل ویندوز ۸ Pro است. کسب‌وکارها می‌توانند با استفاده از این نسخه، به دامنه‌ها متصل شوند و از به‌روزرسانی‌های ویندوز برای کسب‌وکارها استفاده نمایند.

همچنین شرکت مایکروسافت همزمان با ارائه ویندوز ۱۰ برای کامپیوترها، گوشی‌ها، تبلت‌ها و ایکس‌باکس وان، نام Windows Phone را نیز تغییر خواهد داد. نام رسمی جایگزین ویندوز فون، Windows 10 Mobile است و نسخه‌های جدید بهینه‌سازی شده آفیس از نظر فناوری لمسی را دارد. همچنین ویندوز ۱۰ موبایل از Continuum جدید به عنوان قابلیتی برای گوشی‌های هوشمند ویندوزی حمایت می‌کند. این ویندوز از طریق رابط کاربری ویندوز فون، از گوشی‌ها و تبلت‌های کوچکی که صفحه‌نمایش آن‌ها کوچک‌تر از ۸ اینچ است، پشتیبانی می‌کند. همچنین شرکت مایکروسافت، نسخه Enterprise ویندوز ۱۰ موبایل را برای کسب‌وکارهای بزرگ ارائه می‌دهد تا از سیستم‌عامل ویندوز در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های کوچک حمایت کند.

شرکت مایکروسافت علاوه بر این نسخه‌های اصلی، نسخه‌های ویندوز ۱۰ Enterprise، ویندوز ۱۰ Education و ویندوز ۱۰ IoT Core را برای دستگاه‌های کوچک‌تر ارائه خواهد کرد. در کل هفت نسخه از ویندوز ۱۰ برای دستگاه‌ها و کاربردهای مختلف ارائه می‌شود.Tony Prophet از شرکت مایکروسافت می‌گوید: «ما پیشرفت‌های زیادی از طریق ویندوز ۱۰ به دست می‌آوریم و قصد داریم این ویندوز را طی تابستان سال جاری در دسترس عموم قرار دهیم. از آنجا که ویندوز ۱۰ را ساختیم تا به عنوان یک سرویس ارائه شود، این رویداد مهم تنها آغاز نسل جدیدی از ویندوز محسوب می‌شود. از پاییز سال جاری، مشتریان می‌توانند شاهد به‌روزرسانی‌های مداوم امنیتی و نوآوری‌هایی برای دستگاه‌های ویندوز ۱۰ باشند. از جمله این نوآوری‌ها می‌توان به ارائه قابلیت‌های پیشرفته‌تر در حوزه امنیت و مدیریت برای کسب‌وکارها اشاره کرد».
 
 

برگرفته از
ویندوز ۱۰
لینک کوتاه

دیدگاه