حضور اولین نقاشی رسمی در جشنواره فیلم کن

نویسنده:

۰۷:۵۱:۱۱

دن لیوِلین هال، نقاش انگلیسی به عنوان اولین نقاش رسمی فستیوال فیلم کن در این جشنواره حضور دارد. اما وظیفه او چیست؟
هال در مصاحبه‌ای ویدیویی می‌گوید: "من منظره‌ها و محیط اطراف و خود جشنواره را نقاشی کرده و به تصویر می‌کشم، و سعی می‌کنم بفهمم دلیل این که چنین جشنواره بزرگی به جاذبه‌ای برای مردم سراسر جهان تبدیل شده است، چیست."

هال، در حالی که اشاره می‌کند «بازیگران کسانی هستند که مردم آن‌ها را می‌پرستند»، می‌گوید که خیل و ارتش عکاسان و خبرنگاران-که او هم خود را یکی از آن‌ها می‌داند-بازیگران را به آن چه که هستند، تبدیل می‌کنند.

این نقاش 43 ساله به عنوان نقاش رسمی جشنواره، به تمامی افتتاحیه‌ها و فرش قرمزها، مهمانی‌های خاص و هتل‌های لاکچری شهر دسترسی کامل دارد. با این حال او حتی حاضر است که بر روی پیاده رو بنشیند و با آبرنگ‌هایش از صحنه‌ها نقاشی کند.

او می‌گوید: "این که این جشنواره را از زاویه دید هر کسی ببینم بسیار مهم است؛ برای این کار باید تا درجه‌ای استتار شوم و نگذارم به به چشم کسی بیایم."
نقاشی‌های او توسط جشنواره فیلم کن و شبکه بی.بی.سی استفاده خواهند شد. او همچنین در نظر دارد تا سال آینده از این آثار دو نمایشگاه در پاریس و لندن برگزار کند. هال جوان‌ترین هنرمندی است که تا به حال پرتره‌هایی رسمی از ملکه الیزابت و پرنس ویلیام را نقاشی کرده است.

 

برگرفته از
جشنواره فیلم کن
لینک کوتاه

دیدگاه