آیا Huawei به دنبال ارائه رقیب برای اندروید است؟

نویسنده:

۰۷:۵۵:۵۵

در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌ها سعی دارند سیستم‌عامل‌های مختص دستگاه‌های همراه ارائه دهند. سیستم‌عامل‌هایی مانند Tizen و CyanogenMod به پیشرفت خود ادامه می‌دهند و سیستم‌عامل‌های جدیدی مانند Oxygen از شرکت OnePlus نیز در حال پیوستن به جمع این سیستم‌عامل‌ها هستند. اگر اخبار منتشر شده درست باشند، شرکت Huawei نیز می‌خواهد یک سیستم‌عامل مختص دستگاه‌های همراه ارائه دهد و طی ۳ سال گذشته، در حال کار بر روی نسخه اول سیستم‌عامل خود بوده است.

طبق خبر سایت GizmoChina، نام این سیستم‌عامل، Kirin است و باعث می‌شود شرکت Huawei آزادی بیشتری برای ساخت نرم‌افزارهای مناسب برای سخت‌افزارهایش داشته باشد. این سیستم‌عامل، بازسازی مجدد اندروید نیست و کاملاً یک سیستم‌عامل جدید برای دستگاه‌های همراه محسوب می‌شود. اگرچه خبرهای این سایت معمولاً درست از آب در می‌آید؛ اما هنوز این خبر را موثق در نظر نگیرید.

این موضوع با توجه به این که شرکت Huawei قرار است گوشی هوشمند جدید Google Nexus را بسازد، جذاب است. این همکاری بین شرکت آمریکایی گوگل که می‌خواهد به کشور چین وارد شود و شرکت چینی Huawei که می‌خواهد کارهایش را گسترش دهد، بسیار منطقی به نظر می‌رسد. با این حال، احتمالاً شرکت گوگل از شنیدن خبر ارائه یک رقیب جدید برای اندروید، خوشحال نخواهد شد.
همچنین طبق اخبار سایت GizmoChina، Nexus جدید مبتنی بر گوشی ۵٫۷ اینچی Huawei Mate 8 خواهد بود. از آنجا که Mate 8 در حال ساخت است؛ هنوز مشخص نیست که چه شکلی خواهد بود؛ اما احتمالاً گوشی Ascend Mate 7 برخی از ویژگی‌های آن را نشان می‌دهد. شرکت گوگل در Nexus 6 نیز از همین روش استفاده کرد که در واقع نسخه تغییریافته Moto X است.

 

برگرفته از
Huawei
لینک کوتاه

دیدگاه