دیوید هاکنی، خانه‌ای که دستیارش در آن درگذشت را می‌فروشد

نویسنده:

۱۱:۰۹:۲۹

دیوید هاکنی در پی مرگ دوست نزدیک و همکارش دومینیک الیوت در سال 2013 در این خانه، می‌گوید که خاطرات بدی که با پا گذاشتن به آن در ذهنش یاد آور می‌شوند، او را مجبور به فروش این خانه کرده است.

در ماه مارس 2013، دومینیک الیوت 23 ساله بعد از نوشیدن مشروبات الکلی و استفاده از مواد مخدر به همراه دوستانش، مایع سمی تمیزکننده دستشویی را خورد و درگذشت. هاکنی در هنگام وقوع این حادثه، در طبقه بالا و در اتاق خوابش خوابیده بود. این دستیار جوان، قبل از مرگ مقدار زیادی الکل، کوکایین، اکستازی و ماریجوآنا مصرف کرده بود.

به گزارش دیلی میل، دیوید هاکنی، این نقاشی کهنه کار 77 ساله در مصاحبه‌ای با ساندی تایمز در مورد فروش خانه‌اش صحبت کرده است. او گفت: من قطعا تصمیم دارم که خانه را بفروشم."

او همچنین شاره کرده که بعد از مرگ دستیارش، قصد داشته تا هنر را برای همیشه کنار بگذارد. او به ساندی تایمز گفته که بعد از این حادثه و مرگ دستیارش، با دشواری‌های جدی در خلاقیت و خلق آثار هنری مواجه شده و برای ماه‌ها نمی‌توانسته قلم به دست گرفته و نقاشی کند.

هاکنی می‌گوید این دوستانش در لس آنجلس بوده‌اند که به او کمک کرده‌اند تا بر افسردگی و ترسش غلبه کند. این هنرمند این خانه ییلاقی را در گذشته برای مادر و خواهرش خریده بود. هاکنی پس از مرگ مادرش در سال 1999، هر از چند گاهی و برای آب و هوا عوض کردن به این خانه ییلاقی مراجعه می‌کرد.

دیوید هاکنی (زاده ۹ ژوئیه ۱۹۳۷) نقاش، طراح، چاپگر، عکاس انگلیسی و یکی از مهم‌ترین پیشگامان جنبش پاپ آرت دهه ۱۹۶۰ است. هاکنی به سبب نوجویی پیگیر، تنوع و تناقض آثارش یکی از هنرمندان نامدار و اثرگذار دهه‌های اخیر به شمار می‌آید. او همچنین یک محقق در زمینه هنر است.
 

برگرفته از
دیوید هاکنی
لینک کوتاه

دیدگاه