وودی آلن: «ساخت یک سریال تلویزیونی اشتباه بزرگی بود!»

نویسنده:

۱۲:۰۲:۳۶

اما این کارگردان کهنه کار، تجربه ساخت یک مجموعه تلویزیونی برای آمازون را "اشتباهی مصیبت بار" توصیف کرده که هرگز نباید در آن درگیر می‌شده است.

وودی آلن که امسال 80 ساله می‌شود، می‌گوید که حتی تلویزیون هم نگاه نمی‌کند و امیدوار است که مجموعه جدید او که هنوز عنوانی هم ندارد، آمازون را ناامید نکند. او در مصاحبه‌ای در جشنواره کن گفت: "من هرگز نباید خودم را درگیر آن می‌کردم. فکر می‌کردم کار آسانی باشد اما برایم بسیار سخت است. وقتی فیلمی می‎سازم، یک اثر بزرگ و بلند است و من فکر کردم ساختن 6 ساعت و نیم آسان خواهد بود. من نمی‌دانم چه می‌کنم و فکر می‌کنم وقتی پخش شود حسابی مایه خجالت خواهد بود."

البته، هیچ وقت از حرف‌های وودی آلن نمی‌توان تشخیص داد که آیا کاملا جدی صحبت می‌کند یا در حال شوخی کردن است. او قبل از شروع این پروژه هم گفته بود که نمی‌داند چطور پایش به تلویوزیون کشیده شده است. در مقایسه با سریال ساختن، او فیلم ساختن را به بافتن سبد تشبیه می‌کند. او قبل از شروع مراسم فرش قرمز و افتتاحیه فیلم جدیدش "مرد غیر منطقی" گفت: "فیلم ساختن کار خوبی است و آدم را سرگرم نگه می‌دارد؛ مثل وقتی که به بیماران یک موسسه فعالیت سبدبافی می‌دهند." او ادامه داد: "واقعیت زندگی این است که زندگی شما را درست زمانی که در حال گزافه گویی و خودنمایی هستید، به زمین می‌زند و تمام می‌شود و من فکر می‌کنم، به عنوان یک هنرمند، وظیفه‌ام این است که چیزی خلق کنم و به مردم توضیح بدهم که ارزش زندگی کردن در چیست."

فیلم جدید او که در جشنواره کن امسال اکران شد، در مورد یک پروفسسور فلسفه با بازی جوآکین فینیکس است که معنی زندگیش با آشنایی با دانشجویی جوان (با باری اما استون) عوض می‌شود. اما استون قبلا هم با وودی آلن در فیلم «جادوی مهتاب» همکاری کرده است.

 

برگرفته از
وودی آلن
لینک کوتاه

دیدگاه