اتومبیل مک‌لارن 675 LT تمام شد!

نویسنده:

۰۱:۰۲:۵۸

تمام اتومبیل‌های McLaren 675 Longtail که چند ماه پیش در نمایشگاه ژنو معرفی شد، به فروش رسیدند. اگر نتوانستید یکی از ۵۰۰ دستگاه اتومبیل مک‌لارن 675 LT را بخرید، احتمالاً خوش‌شانس هستید؛ زیرا طبق یک گزارش جدید، شرکت بریتانیایی مک‌لارن قصد دارد مدل بدون سقف اتومبیل 675 LT را تحت عنوان 675 LT Spider بسازد.

اتومبیل کروکی جدید مک‌لارن که بر اساس 650S Spider خواهد بود، از تمام جهات شبیه کوپه 675 LT است. این اتومبیل از تجهیزان زیادی برخوردار است که بیشتر بر روی جنبه مسابقه متمرکز هستند. از جمله این تجهیزات می‌توان به بدنه خاص Longtail اشاره کرد که به منظور افزایش نیروی وارد به سمت پایین به هنگام حرکت در سرعت بالا طراحی شده است. همچنین ترمزهای بزرگ بادی این اتومبیل از فیبر کربنی ساخته خواهد شد.

اتومبیل کروکی جدید مک‌لارن از سقفی سفت که دارای دو بخش است، برخوردار خواهد بود که در عرض چند ثانیه و تنها از طریق فشردن یک دکمه، باز و بسته می‌شود. خریداران این اتومبیل می‌توانند پنجره عقب را به صورت مجزا پایین بکشند تا صدای شگفت‌انگیز موتور در داخل کابین نیز شنیده شود.

بسیاری از اجزای مکانیکی Spider مستقیماً از اتومبیل کوپه 675 LT گرفته خواهد شد. این بدین معنی است که قدرت این اتومبیل کروکی از یک موتور V8 توربو شارژ دوقلو و ۳٫۸ لیتری که ۶۶۶ اسب بخار، توان و ۵۱۶ پوند بر فوت گشتاور دارد، تأمین می‌شود. این اتومبیل از یک جعبه‌دنده دو کلاجه و ۷ دنده بهره می‌برد. اتومبیل کروکی جدید مک‌لارن در عرض ۳ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل در ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این اتومبیل ۲۰۵ مایل در ساعت خواهد بود.

شرکت مک‌لارن توضیحی در مورد این اخبار نداده و این اخبار را تکذیب یا تأیید نکرده است. اگر این اخبار درست باشند، اتومبیل 675 LT Spider احتمالاً در پاییز آینده در نمایشگاه فرانکفورت یا نمایشگاه لس‌آنجلس در ماه نوامبر معرفی خواهد شد. این اتومبیل نیز همانند مدل کوپه آن به تعداد محدودی عرضه خواهد شد.
 

برگرفته از
مک‌لارن 675 LT
لینک کوتاه