خانه‌ای که هنر و معماری را در هم می‌آمیزد!

نویسنده:

۰۹:۰۷:۵۹

برای اقامت در این خانه‌ که گریسون پری آن را «تاج محل اسکس» می‌نامد، قرعه کشی برگزار شده و برندگان خوش شانس این قرعه کشی برای یک تعطیلات آخر هفته می‌توانند اوقات خود را در فضایی غرق در هنر مدرن بگذرانند.

این خانه، که در راستای پروژه «معماری زنده» فیلسوفی به نام آلن دو باتن ساخته شده، متعلق به زنی خیالی به نام جولی مِی کوپ است. پری به گاردین می‌گوید: "او زنی از طبقه متوسط است که در محیطی متناسب با نسل خود زندگی می‌کند." او در مستندی که در مورد ساخت این خانه ساخته شده، توضیح می‌دهد که داستان این زن خیالی را بر اساس آرزویی که برای مادرش داشته ساخته است. 

کسانی که این فرصت را پیدا می‌کنند تا در خانه اقامت کنند، خود را جزیی از زندگی جولی حس خواهند کرد: مجسمه نقره‌ای از جولی روی سقف قرار دارد و کاشی‌کاری‌های خانه تصویر او را بر خود دارند.

طراحی خانه همکاری بین معماران شرکت FAT و گریسون پری، این هنرمند برنده جایزه ترنر است. طراحی بیرونی خانه با آجرها و کاشی‌های طلایی و سبزرنگ تزیین شده تا مناسب شخصیت و فضای داستانی جولی، زنی معمولی که در اسکس زندگی می‌کند باشد.
این پروژه و خانه جالب مایه تعجب برخی از افراد محلی شده، اما تا به حال پاسخ به آن مثبت بوده و از طرف مردم محلی پذیرفته شده است.
 
 
برگرفته از
هنر و معماری
لینک کوتاه

دیدگاه