خانه شناور، رود تیمز را در می‌نوردد

نویسنده:

۰۹:۱۴:۴۱

این شرکت این عمل را به مناسبت تصویب طرحی جدید در انگلیس اجرا کرده است که در آن، به دارندگان املاک در لندن اجازه داده شده تا 90 روز در سال خانه‌های خود را بدون نگرانی از جریمه و اجازه‌ای از دولت محلی اجاره دهند.

این خانه شناور آبی روشن 8 متر ارتفاع، 2 اتاق خواب، یک دستشویی، یک هال و حتی حیاطی با چمن، انواع گیاهان، یک درخت سیب و لانه سگ دارد. این خانواده توسط دو برادر طراح معمار لندنی دوقلو به نام‌های نیک و استیو تیدبال طراحی شده است. آن‌ها در مورد طراحی این خانه می‌گویند: "برای طراحی خانه شناور، ما این ایده را در سر داشتیم که سازه‌ای از داستان‌های پریان بسازیم و در میان لندن رهایش کنیم، چیزی که باعث شود مردم شهر را با زاویه‌ای متفاوت ببینند. چیزی که هرگز تجربه نکرده‌اند."

این خانه سفر خود بر روی آب را به تازگی آغاز کرده و تا 22 مه در لندن می‌گردد. فعالیت‌های جمعی در آن برگزار می‌شود و حتی مسابقه‌ای با جایزه یک شب اقامت برای چهار نفر هم در آن هم برنامه ریزی شده است.
این اولین بار نیست که چیدمانی بزرگ و شناور توجه دنیای هنر و طراحی را به خود جلب می‌کند. در اوایل سال 2013، اردک پلاستیکی فلورنتین هافمن دور دنیا را گشت و به چین، کره، استرالیا و برزیل سفر کرد.

بندر سیدنی نیز چندی پیش میزبان لاکپشت دریایی بادی بزرگی بود که برای افزایش و جلب توجه عمومی نسبت به مشکل دیواره بزرگ مرجانی به آب انداخته شد.

 
برگرفته از
خانه شناور
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “خانه شناور، رود تیمز را در می‌نوردد”
  1. مطالبتون انقدر پراکندست ادم نمیدونه کدومو بخونه و کدومو خونده !!!

    طراحی سایت بسیار زیباست اما قالب بندی مشکل اساسی دارد