بانک انگلستان، تصویر یک هنرمند را بر روی اسکناس ۲۰پوندی جدید چاپ می‌کند

نویسنده:

۱۰:۲۵:۵۱

مارک کارنی مدیر بانک انگلستان، در روز سه شنبه اعلام کرد که این بانک قصد دارد تا بر نقشی که هنرمندان بصری بر روی فرهنگ بریتانیا داشته‌اند، تأکید داشته باشد. او اضافه کرد که این بانک در حال برنامه ریزی یک دوره دو ماهه است که در آن از شهروندان خواسته می‌شود تا افراد مورد نظر خود را برای چاپ بر روی اسکناس جدید نامزد کنند. انتخاب افراد نامزد شده توسط عموم، به عنوان راه حلی برای مشکل نابرابری جنسیتی که بسیاری به آن اشاره کرده‌اند، پیشنهاد شده است. بانک انگلستان تصویر الیزابت فرای را با تصویر وینستون چرچیل بر روی اسکناس 5 پوندی عوض کرد و با این کار، هیچ تصویر زنی بر روی اسکناس‌های این کشور دیده نمی‌شود؛ اما در سال 2017 اسکناسی 10 پوندی با تصویر جین آستن در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

افراد نامزد شده می‌توانند از هنرمندانی از تمامی شاخه‌ها، نقاشان، مجسمه سازان، طراحان، معماران، طراحان لباس، عکاسان و فیلم سازان انتخاب شوند، اما آن‌ها نباید در زمره افراد زنده باشند. بر طبق سنت، شاه و ملکه تنها فرد زنده‌ای است که تصویر او می‌تواند بر روی ارز ملی قرار بگیرد.
کمیته‌ای از بانک انگستان که هنرمندان هم در میان آن‌ها قرار دارند، گزینه‌های نهایی را در ابتدای سال آینده مشخص خواهند کرد.

کارنی که در موزه ویکتوریا و آلبرت صحبت می‌کرد، گفت: "تعداد بسیاری از هنرمندانی که آثار آن‌ها فکر، نوآوری، رهبری، ارزش‌ها و جامعه بریتانیا را تحت تأثیر قرار داده وجود دارند و من به شخصه نمی‌توانم صبر کنم تا ببینم مردم چه کسی را برخواهند گزید."

 

برگرفته از
اسکناس ۲۰پوندی
لینک کوتاه