رونمایی از اپلیکیشن Flow توسط سامسونگ

نویسنده:

۱۰:۲۷:۰۲

شرکت سامسونگ قصد دارد استفاده از چندین دستگاه در طول روز را برای کاربران آسان‌تر کند. بدین منظور این شرکت یک اپلیکیشن جدید به نام Flow معرفی کرد که در واقع عکس‌العمل سامسونگ به قابلیت Continuity شرکت اپل محسوب می‌شود. این اپلیکیشن در واقع ابزاری است که به شما اجازه می‌دهد گوشی خود را بردارید و کارهای نیمه‌تمام خود بر روی تبلت را روی گوشی به سرانجام برسانید یا برعکس. برخلاف Continuity، شما باید به Flow بگویید که دقیقاً کدام کار را می‌خواهید انتقال دهید و از کدام دستگاه می‌خواهید کار را ادامه دهید. البته این موضوع باعث نمی‌شود که Flow بی‌نقص باشد. در برخی موارد، شاید ترجیح بدهید که به دستگاه بگویید می‌خواهید چیزی را انتقال دهید.

زمانی که Flow روی چند دستگاه سامسونگ نصب شد، یا از طریق دکمه به اشتراک‌گذاری اندروید یا در برخی اپلیکیشن‌ها از طریق یک دکمه مختص Flow فعال می‌شود. این اپلیکیشن از شما می‌پرسد که فعالیت موردنظر را به کدام دستگاه‌ سامسونگ که در نزدیکی شما قرار دارد، انتقال دهد. سپس طبق ویدئوی سامسونگ، آن فعالیت به سرعت در آن دستگاه مشاهده می‌شود. طبق گفته سامسونگ، این اپلیکیشن تقریباً با بیشتر اپلیکیشن‌ها سازگار است؛ زیرا کافی است تنها از دکمه به اشتراک‌گذاری استفاده شود. با این حال، توسعه‌دهندگان اپلیکیشنی که می‌خواهند از Flow حمایت کنند، می‌توانند اجازه دهند فعالیت‌ها به روش‌های خاصی ادامه داده شوند. این قابلیت برای ویژگی‌های مانند ویدئو چت که ظاهراً می‌توانید تماس ویدئویی را بدون وقفه روی دستگاه دیگری انتقال دهید، بسیار جذاب است.

یکی دیگر از قابلیت‌های مهم Flow، تقریباً همان دکمه ذخیره برای بعد برای تمام چیزها است. ظاهراً این قابلیت واقعاً محتوا را ذخیره نمی‌کند؛ اما به شما اجازه می‌دهد هر آنچه در اپلیکیشنی انجام می‌دهید، علامت‌گذاری یا همان Bookmark کنید و آن را بعداً ادامه دهید. قابلیت‌های دیگری نیز قرار است در آینده برای Flow ارائه شود. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به توانایی هماهنگ‌سازی نوتیفیکیشن‌ها و انتقال تصویر اپلیکیشن‌ها از روی یک دستگاه روی دستگاه دیگر، اشاره کرد. از نخستین ویدئوی تبلیغاتی این اپلیکیشن متوجه می‌شویم که ظاهراً سامسونگ می‌خواهد این اپلیکیشن را در کامپیوترهای دسکتاپ نیز به کار گیرد.

این اپلیکیشن فعلاً در نسخه بتا عرضه شده و تنها از جدیدترین دستگاه‌های سامسونگ مانند گلکسی S5، S6، S6 Edge و Note 4 و Note Edge پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر تنها تبلتی که از این اپلیکیشن پشتیبانی می‌کند، گلکسی تب S است. همچنین این اپلیکیشن در حال حاضر تنها در آمریکا ارائه شده است. این موضوع با توجه به تعداد محدود تبلت‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند، باعث محدودیت Flow‌ می‌شود. با این حال Flow قابلیت مهمی محسوب می‌شود که کاربرد دستگاه‌های سامسونگ را راحت‌تر می‌کند.

 

برگرفته از
Flow
لینک کوتاه

دیدگاه