افتتاح موزه «جان وین» در آیووا

نویسنده:

۱۰:۲۸:۱۴

خانواده وین(با نام اصلی ماریون موریسون) هنگامی که او تنها 9 سال داشت از شهر وینترست به کالیفرنیای جنوبی نقل مکان کردند. این هنرپیشه که برای بازی در نقش‌هایش در فیلم‌های وسترن معروف است، در سال 1907 متولد شد. او برای بازی در فیلم «شجاعت واقعی» در سال 1969 موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین هنرپیشه مرد شد.

این موزه با مساحت 1900 متر مربع، خانه بزرگترین کلکسیون اشیا و یادگاری‌های مربوط به جان وین و آثارش خواهد بود و سالن نمایشی در آن وجود دارد که قسمت‌های از آثار او در دوره فعالیت درخشانش در هالیوود به نمایش می‌گذارد. در موزه جان وین، نمایشگاه‌های بسیاری وجود خواهد داشت که بدون شک طرفداران فیلم را هیجان زده خواهد کرد. از جمله اشیا به نمایش گذاشته شده، می‌توان به هفت تیر او در فیلم «آلامو»(1960) و زین اسبی که او در فیلم «گاوچران‌ها»(1972) استفاده کرده، اشاره کرد. دیگر اشیا موجود در موزه، حائل‌هایی از محل فیلم برداری فیلم‌ها و پیرهنی خونین که وین در صحنه آخر فیلم «تیرانداز»(1976) بر تن داشت، هستند.

مجموعه‌ای از مراسم مخصوص برای افتتاحیه این موزه از تاریخ 22 تا 25 مه برگزار خواهند شد و هم‌کار و دوست قدیمی جان وین مارین اوهارا نیز در مراسم افتتاح موزه شرکت خواهد کرد.

 

برگرفته از
جان وین
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “افتتاح موزه «جان وین» در آیووا”