ارائه اولین اتومبیل خودران نیسان تا سال ۲۰۲۰

نویسنده:

۱۰:۲۸:۵۰

شرکت گوگل اولین نمونه‌های آزمایشی اتومبیل خودران خود را در تابستان سال جاری در خیابان‌های عمومی مورد آزمایش قرار خواهد داد؛ اما ظاهراً شرکت نیسان رویکرد تدریجی‌تری را در زمینه فناوری خودران به کار گرفته است. سال آینده برخی از اتومبیل‌های نیسان دارای عملکرد راننده خودکار در شرایط ترافیک سنگین خواهند بود. این قابلیت با استفاده از یک سری حسگر، لیزر و دوربین پدال گاز، فرمان و ترمز را در ترافیک‌های سنگین کنترل خواهد کرد. شرکت‌های خودروسازی دیگری نیز مانند آئودی در حال حاضر بر روی سیستم‌های مشابهی کار می‌کنند.

در سال ۲۰۱۸ شرکت نیسان این فناوری را از طریق ارائه نوعی فناوری که به اتومبیل‌ها اجازه می‌دهد لاین خود را تغییر داده و خودشان موانع را تشخیص دهند، یک گام به جلو خواهد برد. این قابلیت در کراس‌اورها و سدان‌های بزرگ‌تر نیسان مانند یک سری مدل‌های خاص Infiniti و Renault ارائه شده و به تدریج در اتومبیل‌های کوچک‌تر نیز به کار گرفته خواهد شد.

این فرآیند در اولین اتومبیل تمام خودران نیسان تکمیل خواهد شد که ساخت آن تا سال ۲۰۲۰ به اتمام می‌رسد. البته این در صورتی است که مشتری‌ها و قانون‌گذاران این فناوری را بپذیرند. مدیرعامل Renault-Nissan، Carlos Ghosn، در سخنرانی خود در ژاپن، قوانین و مقررات جدید را بزرگ‌ترین مانع برای پیشرفت فناوری اتومبیل‌های خودران دانست. در حال حاضر، اتومبیل‌های خودران در چند ایالت آمریکا مانند Nevada و کالیفرنیا و در چند کشور اروپایی مانند بریتانیا و اخیراً فرانسه مجوز دارند.

همچنین کشورها بایستی قبل از ورود اتومبیل‌های خودران به زندگی روزمره مردم، بر روی بهبود زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کنند. به عنوان مثال، علائم راهنمایی و رانندگی مناسب و علامت‌گذاری‌های روی خیابان بایستی در تمام جاده‌ها وجود داشته باشند تا اتومبیل‌های خودران به نحو احسن عمل کنند.

شرکت نیسان از روش گوگل پیروی نخواهد کرد و یک مدل اتومبیل خودران مستقل ارائه خواهد داد. این فناوری به صورت یک گزینه اختیاری یا یک قابلیت استاندارد در چندین مدل نیسان ارائه خواهد شد.
Ghosn معتقد است اتومبیل‌های خودران باعث می‌شوند جاده‌ها ایمن‌تر شوند؛ زیرا در مسافرت‌های طولانی که رانندگی عذاب‌آور می‌شود، این اتومبیل‌ها کار راننده را انجام می‌دهند؛ اما جای وی را نمی‌گیرند. وی پیش‌بینی می‌کند این فناوری می‌تواند از تصادفات رانندگی قابل‌پیشگیری، پیشگیری کند.

 

برگرفته از
خودران نیسان
لینک کوتاه

دیدگاه