اولین پرتره ویلیام شکسپیر که در زمان حیاتش تصویر شده، کشف شد

نویسنده:

۱۰:۲۹:۰۹

مارک گریفیتز، تاریخ شناس، ادعا می‌کند که این تصویرسازی را زیر تصویر جلد پیدا کرده است.
او به مجله کانتری لایف گفت: "شکسپیر در زمان حیاتش و در اوج شکوهش، چنین بوده است." سردبیر این مجله مارک هجز این خبر را "کشف ادبیات قرن" توصیف کرده و به تحسین دانش تخصصی و بی رقیب گریفیتز پرداخته است.

 هجز می‌گوید: "ما پرتره جدیدی از شکسپیر داریم، اولین پرتره‌ای از او که در زمان حیاتش کشیده شده است. تخصص گریفیتز در ادبیات انگلیسی دوره رنسانس بی همتاست و او تنها کسی است که می‌تواند چنین کشف بزرگی را انجام دهد."
گریفیتز، به دنبال زندگینامه‌ای از جان جرارد گیاه شناس، خواندن کتاب الهام‌بخش 1484 صفحه‌ای او « گیاه» یا «تاریخ عمومی گیاهان» که در سال 1598 نوشته شده است را آغاز می‌کند. در صفحه عناوین، تصویری 3 اینچی از مردی ریش‌دار که تاجی از برگ غان بر سر دارد و با نقوش گل و گیاه احاطه شده، وجود دارد. گریفیتز ادعا می‌کند که رمز الیزابتی زیر این تصویر، به معنی ویلیام شکسپیر است و این نشانه‌های دوره تودور به نمایشنامه "تیتوس آندرونیکوس" و شعر "ونوس و آدونیس" اشاره دارند.

تا به حال ادعاهای زیادی در این زمینه شده و جدیدترین آن‌ها در سال 2009 و زمانی بود که بنیاد شکسپیر نقاشی را که باور می‌رفت در دوره حیات او و در سال 2016 کشیده شده، به نمایش گذاشت. بسیاری از منتقدان هنری تآکید داشتند که این پرتره‌ای از شکسپیر نیست و متعلق به شخص دیگری است.

ویلیام شکسپیر (زاده ۱۵۶۴ – درگذشته ۱۶۱۶) شاعر و نمایشنامه‌نویس انگلیسی بود که بسیاری وی را بزرگ‌ترین نویسنده در زبان انگلیسی دانسته‌اند. «سخن سرای آون» (Bard of Avon) لقبی است که به خاطر محل تولدش در آون واقع در استراتفورد انگلیس به وی داده‌اند.

 

برگرفته از
ویلیام شکسپیر
لینک کوتاه

دیدگاه