موزه آمستردام، لقب برترین موزه اروپا در سال ۲۰۱۵ را از آن خود کرد

نویسنده:

۱۲:۰۶:۴۰

این خبر روز یکشنبه در گلاسکو اعلام و این جایزه که توسط انجمن موزه اروپا اهدا می‌شود، به موزه ریکس تعلق گرفت. این انجمن در بیانیه‌ای بر روی وبسایت خود نوشته است: "نوسازی خیره کننده مجموعه‌های دیواری، غرفه جدید آسیایی و گالری جدیدی در مورد قرون وسطا که به این موزه اضافه شده‌اند، همه عمق و گوناگونی مجموعه موزه را به خوبی به نمایش می‌گذارند. ریکس‌میوزیم موزه‌ای فوق العاده و در اوج قدرت خود است و برای مردم، تجربه‌ای شگفت انگیز را بر جای می‌گذارد و سطح آگاهی بازدیدکنندگان در تمامی سنین را بالا می‌برد."

ریکس‌میوزیم، بعد از نوسازی عظیمی که توسط معمار اسپانیایی کروز اوتیز طراحی شده و 375میلیون دلار خرج برداشت، در آوریل 2013 بازگشایی شد. این نوسازی در پی چندین اتفاق دچار تأخیرات بسیاری شد که بعضی از آن‌ها شامل مشکلات مناقصه‌ای و بودجه، مشکلاتی با آزبست‌ها و اعتراضات گروهی از مردم بودند.

اما از زمان افتتاح مجدد، این موزه بازدیدکنندگان بسیار زیادی را جذب خود کرده است. نمایشگاه "رامبراند متأخر" این موزه که روز یکشنبه پایان یافت، بیش از نیم میلیون بازدید کننده را جذب خود کرد که در میان آن‌ها بسیاری از افراد مشهور(از جمله باراک اوباما) دیده می‌شدند.

این موزه مجموعه دائمی خود را نیز با خرید چندین اثر جدید، از جمله نقاب مرگ یک جاعل و 15 قطعه ظرف و ظروف که توسط آلمانی‌های نازی به سرقت رفته بودند، افزایش داده است.

 

برگرفته از
موزه آمستردام
لینک کوتاه