نقاش آلمانی، به درون کانال ونیز افتاد و غرق شد

نویسنده:

۰۱:۳۱:۱۶

این دومین تراژدی است که از هنگام آغاز دو سالانه ونیز در این شهر اتفاق می‌افتد.(چندی پیش مدیر سابق موزه هد اند کویینز در ونیز درگذشت.)

اکهارد درفکه که در شهر برول زندگی می‌کرد، خبر برگزاری نمایشگاه از مجموعه جدیدش "ونیز، بهشت گمشده" را بر روی وبسایتش داده بود. او در هنگام عکاسی برای استفاده در مجموعه نقاشی‌های جدیدش در ایستگاه اسکله سانتا ماریا دل گیگلیو از روی نرده‌ها به داخل کانال افتاده است. قایقرانان ونیزی و پلیس سعی در نجات او داشته اما موفق نشده‌اند؛ او در هنگام عکاسی از یک بازیگر خیابانی سکندری خورده و به داخل آب افتاده و غرق شده است.

این حادثه هفته گذشته اتفاق افتاد، اما پلیس ونیز، او را به اشتباه به عنوان یک عکاس محلی مراسم عروسی شناسایی کرده بوده است؛ او این هفته به عنوان اکهارد درفکه شناسایی شد.
درفکه که در برلین متولد شد، هنرمند، معلم و مدیر فرهنگی بود. مسئولان شهر برول در مورد او می‌گویند: "او نه تنها یک هنرمند،  بلکه چهره‌ای تأثیر گذار در شبکه فرهنگی شهر برول بود و تأثیر عمیق خود را بر روی فرهنگ و هنر این شهر برای همیشه ماندگار کرده است."

درفکه برگزاری نمایشگاهی از آثارش را در شهر برول برای ماه ژوئن برنامه ریزی کرده بود و مسئولان شهر می‌گویند که این نمایشگاه، هنچنان به یاد این هنرمند برگزار خواهد شد.

 

برگرفته از
اِکهارد درِفکه
لینک کوتاه

دیدگاه