پلیس آلمان، مجسمه‌های اسب برنزی گمشده هیتلر را پیدا کرد

نویسنده:

۰۱:۳۲:۱۲

پلیس آلمان می‌گوید که این دو اثر گمشده با ارزش را که توسط رایش سوم سفارش داده شده بودند، بعد از انجام 10 عملیات بازرسی در 5 استان و در پی ردگیری 8 مضنون 64 تا 79 ساله که اعضای یک گروه غیر قانونی دلالان آثار هنری بودند، کشف کرده‌اند.

آثار هنری پیدا شده علاوه بر دو اسب برنزی، برجسته کاری‌ و حکاکی‌های گرانیتی را هم شامل می‌شوند که به دست جوزف توراک و آرنو برکر خلق شده‌اند.
هیتلر، رهبر رژیم نازی، هزاران اثر برنزی و مرمری را سفارش داده بود و امید داشت تا برلین را به پایتخت جهان تبدیل کند و آن را "جرمنیا" بنامد. در میان این آثار سفارشی "اسب‌های راه رونده" اثر توراک(1889-1952) بودند که جلوی ساختمان دفتر او نصب گشتند.

روزنامه بیلد گزارش می‌دهد که دلالان غیرقانونی آثار هنری، برای خرید این آثار هنری در بازار سیاه، پیشنهاد رقمی معادل 4 میلیون یورو را داده بوده‌اند.

در جنگ جهانی دوم و زمانی که حکومت آلمان نازی در حال شکست خوردن بود و بمب‌ها در برلین فرو می‌ریختند، این مجسمه‌ها به شهری در شرق برلین منتقل شدند. این دو مجسمه برنزی، در سال 1950 در زمین‌های ورزشی شهر اِبِرسوالده نصب شدند و برای 38 سال آن جا ماندند. با گذشت زمان، آن‌ها را با رنگ طلایی رنگ کردند و دم آن‌ها شکسته شد و توسط گلوله آسیب دیدند؛ حتی کودکان نیز بر روی آن‌ها بازی می‌کردند تا سرانجام تاریخ‌دانی آن‌ها کشف کرد و مقاله‌ای در مورد آن‌ها نوشت. بعد از انتشار این مقاله، اسب‌ها از جای خود ناپدید شدند.

"اسب‌های راه رونده" که حالا بعد از یک ربع قرن پیدا شده‌اند، احتمالا جزو اموال دولتی آلمان قرار خواهند گرفت.

 

برگرفته از
اسب برنزی گمشده هیتلر
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “پلیس آلمان، مجسمه‌های اسب برنزی گمشده هیتلر را پیدا کرد”
  1. پیشهناد من به پلیس ایران اینست که ازتجربه پلیس المان درپیدا کردن مجمه های مسروقه استفاده کرده مجسمه های مسروقه شبانه ازتهران را نیز پیدا کند هرچند که هیچ تمایلی باین کارندارد

  2. میدونم اکثر مردم با نظر من مخالفند،
    اما به عقیده من هیتلر یک نابغه و یکی از مردان بزرگ تاریخ است.
    او به همه چیز در یک زمان فکر میکرده،همینطور که دستور ساخت قویترین سلاح های جنگی را میداده ،
    از سفارش دادن و تأمین بودجه ظریفترین و زیباترین آثار هنری غافل نمیشده است،.
    این ادغام روح یک نقاش هنرمند و زبردست ساکن وین و. یک کهنه سرباز شجاع و وطن پرست ساکن مونیخ در کالبد یک پیشوای برگ و مقتدر برای هر آلمانی است….